Kamienica na Wyspie Słodowej sprzedana. Co tam powstanie?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 17.11.2017, 12:54 | Zmodyfikowano: 17.11.2017, 12:54
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Przetarg na sprzedaż kamienicy wraz z użytkowaniem wieczystym na okres 99 lat gruntu rozstrzygnięty. Wygrała oferta złożona przez firmę Pro Design, która od początku była zainteresowana kupnem budynku. 

Jak informują pracownicy biura prasowego wrocławskiego magistratu, poznaniacy stworzą w tym miejscu wielofunkcyjny obiekt, w którym znajdzie się miejsce dla działalności inkubacyjnej i co-workingowej, wystawienniczej i konferencyjnej o charakterze integracyjnym, prospołecznym, kulturalnym - mówi Katarzyna Szymczak-Pomianowska z urzędu miasta:

 

"Przedstawiona w koncepcji programowo-przestrzennej architektura rozbudowy nie zaburza istniejącej formy kamienicy. Interesująco został zaprojektowany układ funkcjonalny obiektu. Szczególnie ciekawie pokazano przestrzenie wielofunkcyjne, sale widowiskowe i strefę gastronomii z zewnętrznymi podcieniami. Otwarty charakter budynku jest także dobrze widoczny od strony zachodniej, gdzie szerokie amfiteatralnie poprowadzone schody do sali widowiskowej stanowić mogą amfiteatr zwrócony do otwartej przestrzeni Wyspy" - czytamy w komunikacie prasowym.

Wcześniej o przejęcie budynku starali się miejscy aktywiści, jednak mimo wielu miesięcy negocjacji, nie udało się osiągnąć kompromisu. Wtedy władze Wrocławia zdecydowały, że wystawią budynek na sprzedaż, ale pod warunkiem, że nowy inwestor będzie przestrzegał ściśle określonych zasad i nie zamknie obiektu dla wrocławian.

REKLAMA

To może Cię zainteresować