Seniorzy aktywnie uczestniczą w WBO

Dorota Kuźnik | Utworzono: 28.01.2017, 18:26
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Chcą poprawić życie w swojej okolicy - seniorzy, bo to o nich mowa spotkali się dziś z koordynatorami wrocławskiego budżetu obywatelskiego. Podczas dwugodzinnego spotkania udało się prawidłowo elektronicznie złożyć kilka projektów, a uzbrojeni w tablety asystenci pomagali w elektronicznych formalnościach. Jak mówią seniorzy - konsultacje pomagają pokonać formalności, zwłaszcza że pomysłów im nie brakuje:

- Mam nadzieję, że przy ulicy Krzemienieckiej i Sokalskiej powstanie taki piękny park zieleni.

- Chciałabym doprowadzić do tego, żeby po 52 latach ulica Oporowska zyskała blask, bo my tam mieszkamy

Jak mówi jedna z seniorek - samej byłoby jej trudno złożyć projekt, dlatego dobrze, że można skorzystać z porad:

"Pani jest świetnie zorientowana, bardzo pomaga. W wypełnianiu, dokumentacji w sprawdzaniu gdzie ta działka znajduje się na mapie."

Przemysław Fleszyński, który pomaga w składaniu projektów mówi, że pojawia się wiele osób, które przychodzą z pytaniami, ale są też takie, które mają konkretny pomysł na projekt:

"W ciągu 25-30 minut złożyłem razem z pewną panią jeden projekt, on już jest na stronie. Dostał numer i pani wyszła bardzo zadowolona"

Pomysły na to jak zmienić swoją okolicę mogą składać wszyscy mieszkańcy Wrocławia do 17 lutego. Na pomysły w tym roku przeznaczono 25 milionów złotych.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować