Siądźcie na WRO

Przemysław Gałecki | Utworzono: 21.06.2017, 16:34
A|A|A

Można po nim biegać, skakać, leżeć na nim można, albo po prostu siedzieć. Na bulwarze Lecha i Marii Kaczyńskich we Wrocławiu powstał nietypowy miejski mebel - napis "WRO" ma około dwóch metrów wysokości i czterech długości. Jest czerwony i powstał z materiału przypominającego tartan na bieżni lekkoatletycznej. To jeden ze zwycięskich projektów Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2015. Katarzyna Szymczak-Pominowska z magistratu tłumaczy, że powstawał tak długo bo to najbardziej partycypacyjny projekt WBO:

- Oprócz tego, że został przegłosowany przez mieszkańców to następnie koncepcja na wygląd tego siedziska powstała w ramach warsztatów w BWA.

Projekt najpierw wygrał głosowanie, ale później wrocławianie znowu opiniowali napis "WRO" -tym razem głosowali za jedną z czterech koncepcji graficznych i czterech lokalizacji. Robert Gacek, lider projektu tłumaczy, że dopiero teraz czeka go najtrudniejszy moment, czyli reakcja wrocławian. Ale jest dobrej myśli.

- Chcieliśmy, żeby w tle był jakiś fajny symbol Wrocławia i teraz ja się strasznie cieszę, że oprócz Mostu Grunwaldzkiego jest jeszcze wrocławski Manhattan czyli odnowione sedesowce.

REKLAMA

To może Cię zainteresować