Buspas na Traugutta nie zniknie

Dorota Kuźnik, MK | Utworzono: 06.03.2017, 16:32
A|A|A

FOT: Andrzej Owczarek

Do tegorocznej zgłoszono likwidację tego rozwiązania. Już teraz wiadomo, że pomysł ten najprawdopodobniej nie trafi pod głosowanie - mówi Bartłomiej Świerczewski - koordynator WBO:Po pierwsze wydzielenie torowiska spowodowało przyspieszenie komunikacji miejskiej. Mieszkańcy szybciej dojeżdżają do pracy i do domu bo nie ma korków. Drugim powodem jest fakt, że takie działania byłyby niegospodarne.

 

Na pomysł stworzenia buspassa na Traugutta zagłosowało 1117 osób. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 3 pomysły zakładające jego likwidację. Z apelem by to mieszkańcy zdecydowali, czy takie rozwiązanie im służy, czy nie, zwrócił się do Radia Wrocław lider jednego z projektów zgłoszonych do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Wrocławianin zwraca uwagę, że pomysł likwidacji oddanego przed połową roku buspasa przy Traugutta nawet nie zostanie poddany pod głosowanie, co jak twierdzi jest jego zdaniem niedopuszczalne:

Zgodnie z założeniem Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego pomysły muszą jednak być gospodarne, a to zaprzeczyłoby tej idei - dodaje Barłomiej Świerczewski z Urzędu Miejskiego: Nie możemy robić czegoś takiego, że w ramach pieniędzy publicznych najpierw realizujemy inwestycję, a drugiego roku ją kasujemy. Tym bardziej, że nie ma tutaj uzasadnień merytorycznych.

Innym argumentem urzędu miejskiego są raporty, które wykazują, że od wprowadzenia buspasa upłynnił się ruch zarówno komunikacji miejskiej, jak i samochodowy.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować