Dołącz do Brave Kids!

Radio RAM | Utworzono: 14.05.2014, 10:59 | Zmodyfikowano: 14.05.2014, 09:01
A|A|A

fot. bravefestiwal.pl

Już w czerwcu w ramach programu Brave Kids we Wrocławiu zamieszkają młodzi artyści z Ghany, Rosji, Indonezji i Rumunii. Celem projektu jest budowa międzynarodowego dialogu. Odważne dzieci zaprezentują wrocławianom swoje tradycje, a dzięki gościnności miejscowych rodzin poznają nasze obyczaje. Każdy, kto chce stać się częścią tego niezwykłego wydarzenia, może przyjść 16 maja do Teatru Pieśni Kozła na spotkanie informacyjne połączone z pokazem filmu „Brave Kids – Dzieci Świata”.

- Udział w projekcie to przeżycie, które zmienia i uczy – mówi Karol Gołaj, producent wykonawczy Brave Kids. – Mając kontakt z przedstawicielami innych, często bardzo odmiennych kultur, uczymy się otwartości, tolerancji i zrozumienia. To także wielka pomoc dla dzieci i młodzieży z rejonów objętych konfliktami lub problemami społecznymi - dodaje. Ideą Brave Kids jest budowa otwartości i tolerancji, które wyrażają się w czasie licznych warsztatów i spektakli z udziałem doświadczonych pedagogów, artystów, liderów oraz gości.

Ci, którzy brali już udział w programie mówią, że dni spędzone z Brave Kids to radość i emocje. – Dlaczego warto? Dla przygód, tańców przed jedzeniem, po jedzeniu i w tramwaju. Dla bycia nazwaną polish mom. Dla wstawania o piątej rano i zapominaniu o czasie. Dla korzyści naszych dzieci, które żyjąc z dziećmi z zupełnie obcej kultury uczą się świata, tolerancji – mówi Joanna Waszkiewicz, która gościła w ubiegłym roku dwie dziewczynki z Indii, Suman i Raki.

Od 2009 roku w Brave Kids wzięło udział 413 dzieci, 280 rodzin, 100 wolontariuszy i 7 miast. Tegoroczna edycja będzie rekordowa – do Polski przyjedzie 120 dzieci z 18 krajów świata. Młodzi artyści spędzają w Polsce 3 tygodnie, w czasie których prezentują wyjątkowe umiejętności i interesujące zwyczaje. To również szansa dla polskich rodzin i dzieci, by stać się częścią międzynarodowego dialogu opartego na zrozumieniu i tolerancji.

Pokaz filmu „Brave Kids – Dzieci Świata” – spotkanie informacyjne 16 maja 2014 r., godz. 18:30 Teatr Pieśni Kozła, ul. Jana Ewangelisty Purkyniego 1, Wrocław. Wstęp jest wolny.

Więcej informacji na www.bravefestival.pl

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować