Poznaj odważne dzieci Brave Kids. To one w weekend zjadą się do Wrocławia

Radio RAM, GN | Utworzono: 16.06.2017, 12:16
A|A|A

fot. mat. prasowe

Młodzi artyści z Kenii, USA, Gruzji i Polski wezmą udział we wrocławskiej edycji międzynarodowego projektu Brave Kids 2017. W mieście pojawią się w najbliższą sobotę 17 czerwca i na dwa tygodnie zamieszkają u wrocławskich rodzin. Grupą artystyczną, na którą warto zwrócić uwagę jest m.in. Kainonia, czyli uzdolnione dzieci z kenijskich slumsów.

Uczestników projektu Brave Kids, łączą nie tylko trudne warunki życiowe, ale przede wszystkim talent i pasja. Przyjadą do Polski z całego świata, z 17 krajów i 5 kontynentów. Już za tydzień pojawią się w sześciu polskich miastach – również w stolicy Dolnego Śląska.

Wśród uzdolnionych dzieci, które przyjadą do Wrocławia w ramach tegorocznej edycji projektu Brave Kids jest m.in. kenijska grupa Kainonia. W jej skład wchodzą dzieci, które na co dzień mieszkają w bardzo trudnych warunkach, w afrykańskich slumsach. Zespół ten jest częścią organizacji wspierającej rozwój lokalnej społeczności i promującej pokój. Swoją uwagę skupia ona szczególnie na najmłodszych w trudnej sytuacji życiowej, wykluczonych i prześladowanych.

- Kainonia bardzo skutecznie wspiera edukację i rozwijanie talentów tych dzieci oraz indywidualnego potencjału każdego z nich – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy projektu Brave Kids - Gdyby nie działalność tej organizacji najprawdopodobniej nie chodziłyby one nawet do szkoły.

Dzięki działaniom Kainonii wiele dzieci z ubogich środowisk zostało nie tylko pracownikami socjalnymi, technikami komputerowymi, ale również uznanymi aktorami, piosenkarzami, akrobatami, cyrkowcami, mimami, tancerzami i bębniarzami. W Kenii programy tej organizacji obejmują nie tylko najmłodszych, ale również całe rodziny oraz lokalną społeczność.

W tym roku do Wrocławia przyjedzie również gruzińska grupa Caritas, do której należą dzieci z Ośrodka Dziennego w Tibilisi, gdzie uczą się tańca oraz CircEsteem z USA – organizacji wspierającej młodych ludzi z Chicago w rozwoju osobistym, poprzez nauką sztuki cyrkowej. We wrocławskiej edycji projektu udział weźmie również miejscowa, wroławska grupa „Kolorowe Dzieci”.

Pierwsze występy młodych artystów będzie można zobaczyć 19 czerwca we wrocławskim Klubie Anima, przy ul. Pilczyckiej 47. To właśnie tam oraz w Centrum Kultury Wrocław Zachód przy ul. Chociebuskiej 4-6 odbywać się będą warsztaty dla uczestników projektu. Natomiast pokaz finałowy zaplanowano na 30 czerwca o godz. 18 w Centrum Kultury Wrocław Zachód.

Po dwóch tygodniach spędzonych we Wrocławiu ,,odważne dzieci” pojadą do Obornik Śląskich, gdzie wspólnie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Zostanie on zaprezentowany 10 lipca we wrocławskim Teatrze Polskim. Wyjątkowo w tym roku po raz pierwszy odbędą się dwa przedstawienia – o godz. 17 i 19.

Brave Kids 2017 to już 8 odsłona niezwykłego projektu, W tegorocznej edycji weźmie udział w sumie 164 dzieci z całego świata. Wśród tegorocznych krajów, z których pochodzą młodzi artyści, znalazły się m.in.: Gruzja, Iran, Kenia, Litwa, Maroko, Meksyk, Mołdawia, Ukraina, USA, Polska, Rosja, Rumunia, Słowacja, Turcja. Podczas pobytu w naszym kraju będą uczestniczyć w warsztatach i spotkaniach, gdzie wymienią się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotują niepowtarzalne spektakle, w których połączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji. Zamieszkają u polskich rodzin w pięciu polskich miastach: Warszawie, Wrocławiu, Wałbrzychu, Przemyślu i po raz pierwszy w Białymstoku. Następnie wszystkie pojadą na tydzień do Obornik Śląskich, gdzie będą przygotowywać wielki wielki spektakl finałowy, który po raz pierwszy w historii zostanie zaprezentowany dwa razy. Przedstawienia odbędą się 10 lipca o godz. 17 oraz 19 w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Brave Kids 2017 odbędzie się również na Słowacji i w Gruzji.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować