Brave Kids znowu we Wrocławiu

MC, Malwina Gadawa | Utworzono: 17.08.2021, 12:30 | Zmodyfikowano: 17.08.2021, 12:31
A|A|A

fot. materiały prasowe

Trwa dwunasta już edycja Brave Kids. Stolica Dolnego Śląska stała się, po pandemicznej przerwie, ponownie miejscem spotkania dzieci i młodzieży nie tylko z naszego kraju, ale także z zagranicy. Tego lata polskie miasta odwiedzili uczestnicy z Gruzji, Hiszpanii, Niemiec, Słowacji, Argentyny, Czech i Estonii. Podczas tegorocznej edycji festiwalu organizowane są półkolonie i artystyczne występy. Wielki finał zaplanowano na ostatni weekend sierpnia. Podczas happeningu na pl. Wolności zostanie zaprezentowane dzieło, które tworzyli uczestnicy Brave Kids we Wrocławiu. Jolanta Sikorska tłumaczy, że wielka ryba powstaje z odzyskanego plastiku.

Uczestnikom Brave Kids podczas warsztatów pomagał Adrian z fundacji "Tratwa".

Planowany finał festiwalu to nie tylko happening na pl. Wolności. Lokalne festyny zorganizowane zostaną także w ostatnią niedzielę sierpnia w 10 różnych miejscach we Wrocławiu: na Przedmieściu Oławskim, Szczepinie, Brochowie, Strachocinie, Zakrzowie, Złotnikach, Ołbinie, Dąbiu, w Parku Południowym i w Przylądku Nadziei.

Przez całe lato, w ramach Brave Kids, odbywały się także warsztaty artystyczno-pedagogiczne we Wrocławiu, Rzeszowie, Warszawie, Gdańsku i Wałbrzychu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować