Dagadana pisze "List do Ciebie"

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 07.02.2014, 00:26 | Zmodyfikowano: 16.02.2014, 18:18
A|A|A

Muzycy, którzy już od dłuższego czasu z powodzeniem łączą folklor z brzmieniem elektronicznym, tym razem sięgają po twórczość mało znanego szerszej publiczności poety - Janusza Różewicza.

Janusz Różewicz to brat Tadeusza i Stanisława.

- Musimy opowiedzieć historię tej niesamowitej, utalentowanej postaci – deklarują muzycy zespołu Dagadana, i dodają:

- Jedenaście premierowych kompozycji ma za zadanie podkreślić piękno twórczości młodego poety, którego świat nie zdążył poznać i docenić. Mamy mają nadzieję, że to niecodzienne połączenie ułatwi wierszom trafienie do jak największego grona odbiorców.

Projekt wspiera również rodzina poety, w tym jego brat – Tadeusz Różewicz.

Oprócz stałego składu, nad albumem pracowali zaproszeni muzycy: amerykański perkusista Frank Parker, za produkcję całości odpowiada Marcin Pospieszalski.

Do płyty zostanie również dołączony wybór wierszy Janusza Różewicza, w polskim, ukraińskim i angielskim tłumaczeniu, a wszystko to opatrzone komentarzami dziennikarzy, muzyków i twórców kultury. Wydawnictwo zilustrują specjalnie na tę okazję przygotowane kolaże oraz fotografie pochodzące z rodzinnego archiwum.

W ramach trasy koncertowej, promującej wydawnictwo, Dagadana wystąpi we Wrocławiu już 12 lutego w Klubie Firlej.

Dagadana to polsko-ukraińskie trio, które w swojej twórczości łączy elementy muzyki folk z elektroniką i jazzem. Zespół zadebiutował w 2010 roku albumem "Maleńka".

fot. Ryszard Izydorczak

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować