DAGADANA 10 lat w trasie

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 25.07.2018, 11:20 | Zmodyfikowano: 25.07.2018, 11:20
A|A|A

fot. mat. prasowe

DAGADANA już od dziesięciu lat znakomicie łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Wszystko zaczęło się od spotkania na warsztatach jazzowych w Krakowie, gdzie wspólna miłość do muzyki stała się iskrą.

Najnowszy album “Meridian 68” był nominowany do nagrody “FRYDERYK” w kategorii ALBUM ROKU MUZYKA KORZENI. “Meridian 68” był także najwyżej ocenionym (#48) polskim albumem w ramach rocznego podsumowania World Music Charts Europe – czyli selekcji najlepszych płyt world music typowanych przez dziennikarzy radiofonii publicznych w Europie.

Tam gdzie docierają, łamią granice pomiędzy narodami, pomiędzy sceną a publiką, udowodniając, że szczerość w muzyce wprowadza niesamowitą mistyczną przygodę dziejącą się między ludźmi. Pozostają jednocześnie ambasadorami słowiańskiej kultury zarówno jej polskiej jak i ukraińskiej części.

Dagadana regularnie koncertuje w takich krajach, jak: Austria, Brazylia, Bułgaria, Chiny, Czechy, Indonezja, Francja, Malezja, Maroko, Mołdawia, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Singapur, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Węgry czy Wielka Brytania.

Z okazji swoich dziesiątych urodzin zespół zaprasza na koncerty tego lata. Odwiedzili już Chiny i Ukrainę. Sporo podróżowali po Polsce. Pozdrawiają z trasy koncertowej i mają nadzieję na kolejne spotkania w czasie wakacji:

27.07 Nürnberg
28.07 Nürnberg
03.08 Urkult
4.08 Duesseldorf
11.08 Radom
23.08 Zehdenick
24.08 Dortmund
25.08 Ljubljana
31.08 Pszczyna 

REKLAMA

To może Cię zainteresować