Jak przebudować wrocławski pl. Społeczny? Zobacz propozycje!

Radio RAM, Marek Obszarny, Sylwia Chmielarz, Leszek Mordarski, (łm) | Utworzono: 23.09.2008, 10:41 | Zmodyfikowano: 24.09.2008, 10:48
A|A|A

Jedna ze studenckich impresji na temat pl. Społecznego

(Pod tekstem znajdziesz impresje studentów Politechniki Wrocławskiej na temat możliwego zagospodarowania pl. Społecznego w przyszłości oraz jego stare zdjęcia).

O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości pl. Społecznego mówiliśmy dzisiaj przez kilka godzin w Radiu Wrocław. Okazją było spotkanie brytyjskich i polskich urbanistów, którzy od kilku dni dyskutują o tym, co zrobić z tą wielką, nieatrakcyjną przestrzenią w samym sercu Wrocławia.

Posłuchaj relacji Radia Wrocław:

Urbaniści chcą, by na temat przyszłości placu wypowiedzieli się przede wszystkim jego użytkownicy, czyli zwykli wrocławianie. Dlatego zaprosili specjalistów z Wielkiej Brytanii, gdzie zabudowę miejsc publicznych konsultuje się z ludźmi.

Pomysły na zagospodarowanie pl. Społecznego, jakie powstają w ramach tych polsko-brytyjskich warsztatów zostaną pokazane dzisiaj w ramach Festiwalu Nauki (o godz. 17.30, na Wydziale Architektury przy ul. Prusa).

We wtorek przez kilka godzin Radio Wrocław prowadziło dyskusję o pl. Społecznym. Posłuchaj rozmowy z Izabelą Mironowicz, urbanistką z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej, organizatorką warsztatów:

A oto co nam powiedział Tomasz Ossowicz, dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia:

Mówi Zbigniew Jakubek, kierownik Oddziału Planowania Przestrzennego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim:

Była u nas Marta Hubka, designerka i scenograf. Posłuchaj, jak opowiadała o pl. Społecznym:

Marta Hubka mówiła również o Tel Awiwie:

I jeszcze rozmowa z Katarzyną Żak-Ratajczak, psychologiem:

W Radiu Wrocław mówiliśmy też o przeszłości pl. Społecznego. Jak wyglądał kiedyś? Tam, gdzie dziś stoi urząd wojewódzki była gazownia. Nie było też rozległego placu, bo dzisiejszy pl. Społeczny był gęsto zabudowany kamienicami - takimi, jakie do dziś stoją w tzw. Trójkącie Bermudzkim i w Śródmieściu

Pod tekstem znajdziesz stare zdjęcia pl. Społecznego. Wszystkie pochodzą ze znakomitego portalu Wratislaviae Amici.

REKLAMA
Dźwięki
Wrocławski pl. Społeczny jest martwy. To "obszar miejskiej śmierci". Dlatego polscy i brytyjscy urbaniści proponują, by go kompleksowo przebudować. Relacja Radia Wrocław.
O pl. Społecznym opowiada Marta Hubka, designerka i scenograf. Rozmowa Radia Wrocław.
Marta Hubka, designerka i scenograf opowiada o Tel Awiwie. Rozmowa Radia Wrocław.
O pl. Społecznym opowiada Izabela Mironowicz, urbanistka z Politechniki Wrocławskiej. Organizatorka polsko-brytyjskich warsztatów planistycznych, których efektem były pomysły na zagospodarowanie pl. Społecznego. Rozmowa Radia Wrocław.
O pl. Społecznym opowiada Tomasz Ossowicz, dyrektor Biura Rozwoju Wrocławia. Rozmowa Radia Wrocław.
O pl. Społecznym opowiada Zbigniew Jakubek, kierownik Oddziału Planowania Przestrzennego w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim. Rozmowa Radia Wrocław.
O pl. Społecznym opowiada Katarzyna Żak-Ratajczak, psycholog. Rozmowa Radia Wrocław.

To może Cię zainteresować