Zośka, nietoperze, kendama i tor przeszkód - piknik w Parku Skowronim za nami

Łukasz Lorenc | Utworzono: 15.05.2022, 21:46 | Zmodyfikowano: 15.05.2022, 21:46
A|A|A

wszystkie fot. Artur Waszkielewicz

Po raz pierwszy w tym sezonie spotkaliśmy się w Parku Skowronim, by aktywnie i w dobrym tonie spędzić niedzielne popołudnie - tym razem w południowej cześci Wrocławia. Dziękujemy za wspólny odpoczynek w zielonych okolicznościach przyrody i dobrą zabawę dla małych i dużych słuchaczy i słuchaczek, kochających rowery i stolicę Dolnego Śląska. 

Pogoda dopisała, podobnie jak towarzystwo. Dziesiątki, a moze nawet setki osób wzieły udział w pierwszym w tym sezonie pikniku pt. Rama w ramę z radiem RAM. Na miejscu jako pierwsi stawili się słuchacze, którzy wygrali na naszej antenie kosze piknikowe:

 

W wydarzeniu towarzyszyli nam wyjątkowi goście, którzy dopiero co wstali - zaczynając dzień po godzinie 14:00... czyli nietoperze! Opowiadała o nich między innymi Dorota Stępniak - wolontariuszka Salamandry i członkini Oólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Nietoperzy:

Jak co roku, była z nami Ekostraż. Spotkaliście się z ekipą stworzyszenia, nietoperze to kolejni z ich podopiecznych. Opowiadała o nich także Eliza Owedyk. Były z nami również m.in. Katarzyna Szakowska i Marta Zienkiewicz. Ekostraż przygotowała specjalną grę dla najmłodszych i nie tylko. Agnieszka Zadrożna, wolontariuszka Ekostraży, która prowadzi wraz z siostrą szkołę Logos, uczy dzieci języków obcych poprzez autorską metodę - planszówki. Do wykonania były cztery zadania. W jednym z nich trzeba było zmierzyć sie z Mistrzynią Polski w bule -  Martą Wojtkowską. Emocji było mnóstwo. Także, gdy rozpoczęły się spontaniczne mistrzostwa Wrocławia Radia RAM w kręceniu hulahop:

W Parku Skowronim świętowaliśmy też imieniny Zofii. Z tej okazji zaprosiliśmy zawodnika footbagu, czyli popularnej "zośki", Rafała Kaletę. Można było zagrać w zośkę ale i złożyć życzenia Zosi - Zofii Owińskiej - pierwszej szefowej naszej stacji:

 

Gier i sportów do uprawiania w parkach jest całe mnóstwo. Na pikniku królowała też japońska kendama, czyli drewniany młoteczek i piłka połączone linką. Podstawowy ruch wrzucenia piłki na młoteczek to wyzwanie, a to tylko początek trików i spinów. Wszystko o kendamie opowiedział i zaprezentował Kacper Gąsior - mistrz Polski w kendamie z 2020 r. i aktualny wicemistrz kraju.


W niedzielę na najmłodszych, ale i trochę starszych czekał specjalny tor przeszkód. Ćwiczenie balansu, budowanie siły i pewności  siebie miało miejsce na wymagających przeszkodach. Wyzwanie nadzorowali trenerzy Gajewski Team Kids&Balance. O ćwiczeniach w "naturalnym" miejskim terenie opowiadał  Michał Gajewski.

Dziękujemy za wspólne spotkanie! Do zobaczenia na kolejnych piknikach

Spotykamy się ponownie:

12 czerwca Park Grabiszyński
21 sierpnia Park Szczytnicki


Partnerem Pikników Rowerowych z Radiem RAM jest Miasto Wrocław.

Radio RAM dziękuje Zarządowi Zieleni Miejskiej za pomoc w organizacji pikników.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować