Wiosna: Rowery, pikniki i Radio RAM

Radio RAM, Radio RAM | Utworzono: 05.05.2022, 10:45 | Zmodyfikowano: 05.05.2022, 10:45
A|A|A

W ciągu pięciu lat rozdaliśmy setki koszy piknikowych, zagraliśmy dziesiątki programów i spotkaliśmy się z Wami w kilku wrocławskich parkach. Wracamy z nowymi koszami, nowymi zabawami, muzyką, która Was koi, inspiruje i relaksuje.

Wracamy z ciekawą akcją, naszymi prezenterami, specjalnymi Gośćmi już 15 maja. Spotkajmy się w Parku Skowronim (w pobliżu placu zabaw dla dzieci i boiska do siatkówki) zaczynamy o godz. 14:00.

Jak co roku, będzie z nami Ekostraż. Spotkacie się z ekipą stworzyszenia, a także ich podopiecznymi, czyli... nietoperzami. Opowiedzą o nich Eliza Owedyk (Ekostraż) i Dorota Kowalska (Salamandra).  Będzie z nami również Katarzyna Szakowska. 

Agnieszka Zadrożna przeprowadzi grę plenerową. Agnieszka jest wolontariuszą Ekostraży, prowadzi wraz z siostrą szkołę Logos, uczy dzieci języków obcych poprzez autorską metodę - planszówki. Do wykonania będe cztery zadania. W jednym z nich będzie trzeba zmierzyć sie z Mistrzynią Polski w bule -  Martą Wojtkowską.

Gier i sportów do uprawiania w parkach jest całe mnóstwo. Kolejna to japońska kendama, czyli drewniany młoteczek i piłka połączone linką. Podstawowy ruch wrzucenia piłki na młoteczek to wyzwanie, a to tylko początek trików i spinów. Wszystko o kendamie opowie i pokaże Kacper Gąsior - mistrz Polski w kendamie z 2020 r. i aktualny wicemistrz kraju.

W niedzielę 15.05, kiedy będziemy piknikować w Parku Skowronim świętujemy też imieniy Zofii. Wszystkim wszystkiego najlepszego. Z tej okazji zaprosiliśmy zawodnika footbagu, czyli popularnej "zośki", Rafała Kaletę. 

Park Skowroni to także miejsce wypoczynku pacjentów Przylądka Nadzei. O parku w kontekście leczenia porozmawiamy z Danielą Winnicką z Kliniki Mentalnej.

W niedzielę na najmłodszych, ale i trochę starszych będzie czekał specjalny tor przeszkód. Ćwiczenie balansu, budowanie siły i pewności  siebie na wymagających przeszkodach. Wyzwanie pod nadzorem trenerów Gajewski Team Kids&Balance. O ćwiczeniach w "naturalnym" miejskim terenie opowie Michał Gajewski.

Proponujemy Wam wspólny relaks i spotkanie z Radiem RAM w piknikowym nastroju. Każdy miłośnik dwóch kółek, który dołączy do nas może liczyć na dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i dobrze spędzony czas. Nie zabraknie dobrego humoru, muzyki i ciekawych spotkań.


W konkursie SMS-owym od 7 do 12 maja będą do wygrania kosze piknikowe. By wziąć udział wysyłacie do nas SMS z hasłem:

"RAM PIKNIK imię i nazwisko" na numer 72280 (koszt SMS: 2 zł + VAT), zawierając w treści także odpowiedź na pytanie z anteny Radia RAM.

Regulamin konkursu: tutaj.

Harmonogram pikników:

  • 15 maja Park Skowroni
  • 12 czerwca Park Grabiszyński
  • 21 sierpnia Park Szczytnicki

Partnerem Pikników Rowerowych z Radiem RAM jest Miasto Wrocław

Radio RAM dziękuje Zarządowi Zieleni Miejskiej za pomoc w organizacji pikników

REKLAMA

To może Cię zainteresować