Latarnik z debiutem na żywo w PL gra

Łukasz Lorenc | Utworzono: 04.04.2022, 20:02 | Zmodyfikowano: 04.04.2022, 20:02
A|A|A

mat. prasowe

Nigdy wcześniej nie zaznałem takiego skupienia i ciszy ze strony publiczności. Mimo tego dreszczu, że pierwszy raz podzieliłem się moim intymnym fortepianowym światem, ten koncert był doświadczeniem głębokiej medytacji.

...mówi o premierowym koncercie Marek Latarnik Pędziwiatr, wrocławski multiinstrumentalista, główny konstruktor brzmienia takich zespołów jak EABS czy Błoto. O pierwszych wrażeniach tuż po solowym debiucie opowiedział na żywo także na antenie Radia RAM we wtorek po 22:00 w audycji PL gra (05-04-2022).  

Album nagrany na setkę na fortepianie powstał w hojnej dedykacji prababci. Tytułowa Marianna była Mazurką. Urodziła się w 1898 roku, jeszcze pod zaborem pruskim w rodzinie polsko i niemieckojęzycznej. Młodość spędziła wśród ewangelików będąc gorliwą katoliczką, jednocześnie wierząc w pradawne gusła. Jak podkreśla sam autor, jej historia jest uniwersalna. To opowieść o tożsamości, tułaczce, strachu, traumie wojennej i wiecznym niedoborze. To historia całego pokolenia, do którego przynależała Marianna i znamy ją z opowieści naszych dziadków.... a co warto podkreślić, w muzycznej interpretacji Latarnika - to historie w pełni instrumentalne. 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować