Wrocławski Młyn i eksperymentalna muzyka pełna zaskoczeń. W ten piątek w Firleju [POSŁUCHAJ]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 24.11.2021, 19:54 | Zmodyfikowano: 24.11.2021, 19:54
A|A|A

Cezary Rosiński, Michał Wdowikowski, Sebastian Milewski

Na płycie dzieje się dużo, dla niektórych pewnie za dużo. Sławni recenzenci jazzowi będą oburzeni i zniesmaczeni. Sławni recenzenci muzyki elektronicznej być może też. Ale zespół Młyn robi swoje i nawet już tu i ówdzie gra koncerty 

Tak muzykę z albumu Folwark komentuje wydawca, Gustaff Records.

Cezary Rosiński, Michał Wdowikowski i Sebastian Milewski tworzą swój własny, instrumentalny kod językowy, oparty na linii perkusyjnej, klawiszach i elektronice. W tym bałaganie dźwięków jest jednak idea, wyobraźnia, słyszalny talent. Kompozycje są polem improwizacji i efektem zmysłu łączenia brzmień. Młyn w kategorii łączenia żywych i cyfrowych instrumentów brzmi niezwykle świeżo. 

Artyści współtworzą także na co dzień kolektyw wkurvv działając jako promotorzy i organizatorzy występów, przemycając do oferty koncertowej ekspetymentalne, interdyscyplinarne projekty, jakich we Wrocławiu zdecydowanie brakuje. 

W studiu Radia RAM podczas audycji PL gra wspominamy m.in. występ na festiwalu Avant Art ale i pandemiczne okoliczności tworzenia, oprócz tego dyskutujemy na temat folwarcznego nastroju wśród audialnych struktur oraz przypominamy o premierowym koncercie w klubie Firlej, gdzie będzie można go doświadczyć (26.11.2021).  

REKLAMA

To może Cię zainteresować