Polski niezal bez komentarza [POSŁUCHAJ]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 22.09.2021, 15:57 | Zmodyfikowano: 22.09.2021, 16:01
A|A|A

fot. Andrzej Sieńkowski

Nad tym jak rozumieć polski niezal obszernie pochyliła się redakcja Czasu Kultury. W podsumowaniu pada bardzo ważna myśl:

Podobnie jak nie do końca mamy w Polsce nowoczesność, demokrację czy finansowanie kultury, tak też nigdy nie mieliśmy swojego „indie”

...i może na tym wypadałoby się zatrzymać. Miejmy swoją alternatywę, swój swobodny, oddzielny nurt w muzyce, który często płynie pod prąd. Uśrednianie rozrywki gdzieś w połowie drogi spotyka się z pojęciem popularności, w skrócie znanym jako pop. Niezal nigdy nie będzie popem, choć może do tego miana aspirować, lub inspirować tych, którzy już w tej bańce branżowej istnieją, z dużymi zasięgami. Niezal to coś, co buzuje, co wyznacza nowe ścieżki, eksperymentuje, ma nieskończoną gamę barw, charakterów i pełną wolność wyrazu. To muzyka niewykalkulowana, szczera, nieokiełznana przez biznesowe kulisy. 

Audycja PL gra co wtorek między 22:00 a 24:00 na antenie Radia RAM skupia się na polskiej scenie muzycznej. Muzyce tworzonej przez rodzimych twórców, muzyce nieoczywistej, krążącej wokół alternatywy. To możliwość śledzenia debiutanckich kroków wschodzących gwiazd, ale i przegląd najciekawszych albumów i singli, które pojawiły się w ostatnich miesiącach. Czasami to sentymentalne powroty do muzyki sprzed lat, a w innych odcinkach rozmowy z lokalnymi artystami i artystkami.

Zapraszamy po płynny miks polskiej muzyki ostatnich tygodni, miesięcy i lat! Od ambientu, przez hiphop po taneczne formy muzyki elektronicznej; nie zapominając o wrocławskiej reprezentacji: w selekcji pojawiły się także niepublikowane dotąd utwory duetu Wicker Duck, który współtworzą Maja Kozłowska (Mahjong) i Beniamin Łasiewicki (sneaky jesus).  

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować