Gosia Dryjańska (Oxford Drama) w audycji PL gra [PODCAST]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 19.10.2021, 12:40 | Zmodyfikowano: 19.10.2021, 12:40
A|A|A

mat. prasowe

Oxford Drama to wrocławski zespół, który z płyty na płytę nieustannie się rozwija. Z pierwotnej, czysto-elektronicznej postaci, ich indie-granie w raporcie na tu i teraz ma w sobie coraz więcej organicznego brzmienia, coraz więcej nostalgii. Sam tytuł płyty What's The Deal With Time wydaje się pytaniem zawieszonym w próżni, choć silnie oddziałującym na treść muzyczną. Tu nie ma miejsca na banał, jest tylko perfekcjonizm. Bogate brzmienie piosenek spotyka się z liryką o współczesności, o kondycji świata. 

Podobno zaczęło się od gitary, klawiszy i wspólnego grania utworów Arcade Fire i Beach House. Rozwijało z koncertowym udziałem na najważniejszych festiwalach, z trzema albumami na koncie. Oby się nie kończyło!

O balansie w życiu pomiędzy tym co online i offline, o kalkowaniu otaczających nas emocji na muzykę i graniu na żywo po pandemicznej przerwie - to wszystko i jeszcze więcej w rozmowie z Gosią Dryjańską (wokalistką, gitarzystką, autorką tekstów) w ostatniej audycji PL gra (19.10.2021) - do usłyszenia tutaj:

REKLAMA

To może Cię zainteresować