Zielone dzielnice i ich tajemnice: Ogródki działkowe i Park Popowicki [NOWY CYKL]

Anna Fluder | Utworzono: 31.08.2021, 12:03 | Zmodyfikowano: 31.08.2021, 12:03
A|A|A

Do spacerów nikogo namawiać nie trzeba, warto jednak podpowiadać miejsca, które są nie tylko piękne ale też ciekawe historycznie i bogate w pomniki natury. W każdy wtorek opowiadać będziemy o miejscach dobrze nam znanych, a będziemy je odkrywać na nowo. Naszymi przewodnikami będą Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia i Maciej Wlazło, przewodnik prowadzący blog Beard of Breslau.

Nie trzeba wyjeżdżać na RODOS by wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Dobrze wiedzą to właściciele kawałka ziemi i zieleni na jednym z terenów zagospodarowanych przez Rodzinne Ogródki Działkowe. Ewa Pluta z Muzeum Miejskiego Wrocławia przybliża ich historię we Wrocławiu.

Nie każdy ogródek posiada, ale każdy może wybrać się na spacer. Maciej Wlazło z Beard of Breslau poleca miejsce, gdzie można wypocząć bez opuszczania miasta. Park Popowicki przed laty był przestrzenią pełną rozrywki, były karczmy, restauracje, karuzele i platformy do tańca.

Miłośnikom Wrocławia polecamy także cykl wydarzeń filmowo-kulinarnych. Pokazy odbywać się będą od 22 sierpnia co tydzień w plenerowych przestrzeniach pięciu dawnych dzielnic Wrocławia: Starego Miasta, Śródmieścia, Krzyków, Psiego Pola i Fabrycznej. Te wydarzenia to z jednej strony kulturalna propozycja na spędzenie lata w mieście, a z drugiej zachęta do odkrywania zielonych zakątków różnych części miasta. Dodatkową motywacją do eksplorowania mniej i bardziej dzikich przestrzeni Wrocławia będą, w formie dostępnych dla grupy zapisanych uczestników, secret eventy. Zarejestrowanie się do udziału włącza chętnych do interaktywnej gry, dzięki której będzie można lepiej poznać zieloną historię każdej z pięciu dawnych dzielnic.

Na cykl niesamowitych historii zapraszają: Profit Development i Wrocławska Fundacja Filmowa.

REKLAMA

To może Cię zainteresować