Zabawne, mądre i dla każdego - książki Marty Kisiel [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 27.07.2021, 13:33 | Zmodyfikowano: 27.07.2021, 13:34
A|A|A

Marta Kisiel określa siebie samą epitetem „przebrzydła polonistka z romantycznym skrzywieniem”. Urodzona we Wrocławiu pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka. Debiutowała w 2006 roku na łamach internetowego magazynu „Fahrenheit” opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna. Na swoim koncie ma ukochane przez czytelników cykle Dożywocie oraz Małe Licho, jak również zbiór opowiadań Pierwsze słowo, powieści z tzw. cyklu wrocławskiego oraz komedię kryminalną Dywan z wkładką. Znaki rozpoznawcze? -  humor, zagadka, niezwykłość i rodzina. Wakacje to doskonały czas na taką literaturę, która bawi i uczy, a wciąga jak letnia przygoda. Na Półkę z Książkami trafiły kolejne tytuły: dla dzieci "Małe Licho i lato z diabłem" oraz komedia obyczajowo-kryminalna "Dywan z wkładką". 

"Małe Licho i lato z diabłem". Bożek, świeżo upieczony absolwent klasy trzeciej, wyruszają na wakacje w samym środku lasu. Nie podejrzewają nawet, że Prawdziwa Wielka Przygoda przyjdzie wraz z letnią burzą, która wywróci ich plany do góry nogami. Na domiar złego pół chłopiec, pół widmo, pół glut musi zamienić czorta i anioła stróża na innego kompana, rodem ze swych najgorszych snów. Trochę śmieszna, a trochę straszna opowieść o przyjaźni, która potrafi wyrosnąć mimo największych przeciwieństw. Bo w życiu najważniejsze jest dobre serce, a nie liczba rogów na łeb kwadratowy!

"Dywan z wkładką" to Tereska Trawna i jej problem, a nawet kilka kłopotów.

Kiedy remont felernej kuchni kończy się kupnem domu na wsi, Tereska usiłuje nie tracić panowania nad charakterem i czerpać radość z nieoczekiwanych zmian w swoim życiu. I nawet jej się udaje – a przynajmniej do czasu znalezienia w lesie dywanu z wkładką w postaci trupa. Wszystko zdaje się wskazywać, że za martwego sąsiada odpowiada Andrzej Trawny, dobroć wcielona i osobisty małżonek Tereski… Synowa i teściowa zwierają szyki, by ukryć zwłoki i czym prędzej odnaleźć prawdziwego mordercę. Tymczasem odcięte od internetu dzieci Trawnych zaczynają podejrzewać, że matka z babcią próbują wykończyć tatusia…

REKLAMA

To może Cię zainteresować