By nie dać się złapać w sieci warto czytać Szamałka

Anna Fluder | Utworzono: 06.04.2020, 14:36 | Zmodyfikowano: 06.04.2020, 14:36
A|A|A

  Jakub Szamałek jest absolwent Oksfordu, doktorem archeologii śródziemnomorskiej Uniwersytetu w Cambridge, stypendystą Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Autor trylogii kryminalnej o ateńskim detektywie Leocharesie. Za książki z tej serii otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru Czytelników (2011, „Kiedy Atena odwraca wzrok” oraz 2016, „Czytanie z kości”). Naszym gościem cyklu Półka z Książkami był dwukrotnie. W 2018 rozmawialiśmy o thrillerze „Cokolwiek wybierzesz”, pierwsza część trylogii „Ukryta sieć”, a w  roku ubiegłym na naszą półkę odstawił kontynuację serii z charyzmatyczną bohaterką Julitą Wójcicką „Kimkolwiek jesteś”.

 "Cokolwiek wybierzesz”. Na warszawskiej ulicy dochodzi do wypadku. Ginie Ryszard Buczek, aktor prowadzący popularny program dla dzieci. Wszystko wskazuje na to, że stracił kontrolę nad pojazdem. Jednak Julita Wójcicka, dziennikarka plotkarskiego portalu, ma podstawy sądzić, że ktoś pomógł celebrycie odejść z tego świata. Jej podejrzenia potwierdza anonimowe ostrzeżenie, którego zlekceważenie kończy się dla niej dramatycznie. Okazuje się, że w świecie rządzonym przez nowe technologie nic nie jest takie jak dawniej, a przestępcy działają w nowy, nieznany wcześniej sposób.

 "Kimkolwiek jesteś". Charyzmatyczna dziennikarka Julita Wójcicka kontynuuje śledztwo rozpoczęte przez Emila Chorczyńskiego. Wśród materiałów, które od niego otrzymała, znajduje się niepasujący do pozostałych tajemniczy plik z krótką adnotacją: „sprawdź”. To artykuł sprzed dwóch lat o śmierci KandyKroosh, camgirl z Mińska Mazowieckiego, uduszonej na oczach tysięcy internautów. Wójcicka bez wahania podejmuje trop, który zaprowadzi ją w zupełnie niespodziewaną stronę – poza granice kraju, ku spiskom politycznym, hakerskim zlotom oraz śmiertelnemu niebezpieczeństwu. Gra toczy się o najwyższą stawkę – władzę. „Znajdę cię, pomyślała Julita. Kimkolwiek jesteś”.Tymczasem trwają przygotowania do wyborów parlamentarnych, w których po raz pierwszy startuje nowa partia – Polska Jutro. Dla prowadzącej kampanię wyborczą Anety Bielińskiej to sprawa być albo nie być. Niespodziewanie do zespołu dołącza tajemnicza agencja Net Solutions, proponująca nowe metody prowadzenia kampanii. Zaczyna się bezwzględna walka o głosy wyborców.

REKLAMA

To może Cię zainteresować