Mapa obiektem pożądania w książce Barbary Sadurskiej [POSŁUCHAJ]

Anna Fluder | Utworzono: 31.05.2021, 13:00 | Zmodyfikowano: 31.05.2021, 13:00
A|A|A

Opowiadania, nie tylko do czytania, ale też analizowania i podążania śladami bohaterów "Mapy", to dobry początek projektu literackiego "Rezydencje Miast Literatury UNESCO – Kraków i Wrocław". Celami programu rezydencjalnego jest zapewnienie młodym autorkom i autorom dogodnych warunków pracy twórczej oraz integracja środowisk literackich ze stolic Małopolski i Dolnego Śląska.  Autorka, goszcząca u nas w maju, Barbara Sadurska przy Półce z Książkami opowiadała nam o niezwykłej Mapie, tytułowym obiekcie pożądania w różnych historiach, czasach i odsłonach, także artystów z wielu stron świata. 

Wrocławski Dom Literatury zaprasza do Klubu Proza na spotkanie autorskie z Barbarą Sadurską w poniedziałek, 31 maja, godz. 19.00

Barbara Sadurska – skończyła prawo (2001) oraz polonistykę (2000) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ukończyła studia podyplomowe – w Instytucie Prawa Własności Intelektualnej UJ (2006), a także Społeczeństwo Informacyjne na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ (2008). Pracuje jako specjalistka od umów w zakresie prawa autorskiego. W 2018 roku otrzymała główną nagrodę w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Opowiadań (MFO) we Wrocławiu. Ponadto zdobyła III nagrodę Agencji Dramatu i Teatru Polskiego Radia za scenariusz słuchowiska „Wszystko takie smutne" (reż. Janusz Kukuła, w roli głównej Wiesław Michnikowski) i II nagrodę PISF w konkursie Trzy Korony. Małopolska Nagroda Filmowa za scenariusz filmu fabularnego „Calineczka". W 2019 roku ukazała się jej debiutancka książka „Mapa" (Nisza 2019).

REKLAMA

To może Cię zainteresować