W najnowszym MuzWro, jak w klubie [POSŁUCHAJ]

Maciej Szabatowski | Utworzono: 05.05.2021, 08:59 | Zmodyfikowano: 05.05.2021, 08:59
A|A|A

An On Bast (fot. Paweł Brudło)

Majówka nie dała nam odczuwalnie wyższych temperatur. Tęsknota za ruchem, za wspólnymi pląsami pod gołym niebem zaczyna przybierać przerysowane wręcz formy. W świetle powyższych faktów, nie było żadnej innej możliwości - zamieniliśmy najnowsze wydanie MuzWro w teren imprezy z najlepszą muzyką elektroniczną i klubową.


AN ON BAST 18:00


Z Anią spotkaliśmy się na początku sezonu 2020/2021. Trochę nam jednak było dane poczekać na jej nowe dzieło - album "I Create As I Speak", który wydać postanowił sam mistrz Carl Cox. W pierwszej godzinie wspólnie z An On Bast posłuchaliśmy zestawu numerów przygotowanych przez nią dla wytwórni Awesome Soundwave, prowadzonej w parze przez Carla Coxa i Christophera Coe. Ania opowiedziała nam między innymi o procesie twórczym oraz planach wydawniczymi oraz związanymi z występami w sieci.
AN ON BAST, czyli Anna Suda, jest obecna na scenie muzyki elektronicznej od 2006 roku. Absolwentka Red Bull Music Academy grywa znakomite live-acty z muzyką house i techno oraz improwizowane, eksperymentalne formy z użyciem instrumentów hardware'owych. Występowała na wielu festiwalach: od barcelońskiego Sonara po krakowski Unsound, Garbicz i niemiecki Nachtdigital. Ma na koncie kilka albumów wydanych w Polsce, USA, Wielkiej Brytanii i Niemczech. Chętnie reinterpretuje klasyczne dzieła Wieniawskiego, Chopina czy Pendereckiego na brzmienia elektroniczne.

CARL COX jest legendą światowej sceny tanecznej. To DJ i producent obecny na niej od lat 80. Wtedy to zaczynał swoją przygodę z graniem balearycznego house'u i propagowaniem kultury klubowej w BBC Radio 1 czy setkach klubów na całym globie, gdzie zdarzyło mu się grać jako DJ. Autor niezliczonej ilości kompilacji, singli, remiksów, zwycięzca rankingów na najlepszego DJ-a na świecie. Wielki autorytet i kultowa figura techno-sceny. Wiele jego występów przeszło do historii jako historyczne.VANISHING POINT 19:00

W drugiej godzinie clubbingowego wydania MuzWro posłuchaliśmy debiutu płytowego Michała Demczyszaka - wrocławskiego dj-a, promotora oraz producenta występującego na co dzień pod przydomkiem Vanishing Point.

Michał to wieloletni kolekcjoner płyt winylowych. To także zasłużony dj/rezydent wrocławskiego, legendarnego już i niestety nieistniejącego, klubu Wagon. Od początku związany z Undergroundową sceną Techno na Dolnym Śląsku. Współorganizator cyklu imprez z najmocniejszym Techno we Wrocławiu oraz wielu innych miastach w Polsce. W swojej kolekcji posiada takie klasyczne instrumenty jak Roland TR-707, czy Syntezator Roland SH-101, który wykorzystuje prawie we wszytskich wydanych przez siebie utworach.

Jeśli lubicie brzmienia rolanda, taneczne elektro, acid techno czy acid house, czas spędzony z muzyką Michała nie będzie należał do straconych. Włączcie stream u dołu strony już teraz.

W programie znaleźliśmy też miejsce na parę mocnych nowości, a po 20:00 w RAMbeat-cie zagraliśmy jeszcze mocniej klubowo. Tym razem obu programów będziecie mogli posłuchać w postaci jednego podcastu!
POSŁUCHAJ CAŁOŚCI WIECZORU KLUBOWEGO RAZ JESZCZE

REKLAMA

To może Cię zainteresować