Resoraki i Natalia Kukulska w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 17.06.2020, 09:39 | Zmodyfikowano: 17.06.2020, 09:39
A|A|A

Czułe Struny (fot. Ada Skutyńska)

"Widoki. Czyli zapierające dech w piersiach przestrzenie, w których można się zatracić, spoglądając w dal z panoramicznych okien studia nagraniowego Monochrom, w którym powstała płyta. Ale też Widoki jako próba przewidzenia przyszłości; jako pewna nieśmiała próba zwizualizowania sobie tego, jaki ostatecznie kształt nabiorą piosenki, których szkielet powstał pod koniec roku 2018, których nagranie zabrało kilka miesięcy roku 2019, a w końcu, których wydanie następuje teraz, w połowie tego jakże nieprzewidywalnego roku 2020" - takim wstępem całość albumu opatrzył w mailu do nas Jędrzej Nawara - wokalista i klawiszowiec wrocławskiej formacji Resoraki.W pierwszej godzinie Muzycznego Wrocławiu wspólnie z Jędrzejem Nawarą posłuchaliśmy obszernych fragmentów drugiego "długograja" Resoraków. Przypomnimy tylko, ze płyta "Widoki" powstała w składzie, który świetnie zapamiętaliśmy z koncertu RAM Session:

Ireneusz Mierzejewski – gitara elektryczna
Jędrzej Nawara – wokal i klawisze
Piotr Romanowski – bębny
Iwar Romanek – mandolina i gitara akustyczna
Tomasz Sikorski – gitara basowa

W trzecią środę miesiąca na naszej antenie gości autorski cykl Endyego Ydena - "Spirits of Yden". Ostatnie spotkanie z Endym to jednocześnie okazja do przypomnienia sobie postaci kultowej i wielowymiarowej - basisty, tekściarza, autora komiksów, wynalazcy instrumentów - Marka Sandmana z formacji Morphine. Na Morphine się jednak nie skończy, Andrzej przygotował dużo więcej smaczków.
W drugiej godzinie zaprosiiliśmy Was na spotkanie z Natalią Kukulską i jej nowym projektem "Czułe Struny"."Czułe Struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym, jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy zostały opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Dostały one nową, wielowarstwową oprawę od pięciu znamienitych polskich kompozytorów i aranżerów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Adama Sztaby, Pawła Tomaszewskiego oraz Jana Smoczyńskiego. Pod ich batutą zabrzmiała nasza najlepsza orkiestra - Sinfonia Varsovia. Obok orkiestry pojawiają wspaniali muzycy, m.in. Robert Kubiszyn, Michał Dąbrówka, Piotr Wrombel. 

O szczegółach i planach tego projektu Natalia opowiedziała nam w drugiej części programu.


W Muzycznym Wrocławiu szukamy ciekawych postaci ze świata muzyki nie tylko w naszym mieście, ale także w całej Polsce. 
Przed Wami piosenka warszwskiego realizatora dźwięku i jedocześnie wokalisty - Antka Sojki. Rozmowy z Antkiem i pozostałymi naszymi gośćmi do posłuchania poniżej.Posłuchaj całego programu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować