Strefa Radia RAM o nieruchomościach [POSŁUCHAJ]

Radio RAM | Utworzono: 13.10.2020, 09:13 | Zmodyfikowano: 13.10.2020, 09:13
A|A|A

Fot. Justyna Chybaslska

Z ekspertami rynku nieruchomości porozmawialiśmy o nowościach, doradztwie, ale też o tym, jak znaleźć wymarzony dom, dlaczego warto korzystać z pomocy doradców, jakie są sposoby i możliwości finansowania zakupów i jakie niebezpieczeństwa czyhają na nas przy zakupie domu, mieszkania czy działki budowlanej.

Naszym pierwszym ekspertem był Leszek Juszczak – współwłaściciel firmy Świat Nieruchomości. Opowiedział o tym, jak obecna sytuacja epidemiologiczna wpływa na branżę nieruchomości. Czy pandemia wpłynęła na zmianę cen i czy na rodzimym rynku można zaobserwować spowolnienie dynamiki wzrostu cen nieruchomości. Dowiedzieliśmy się, jak bardzo wrocławianie interesują się obecnie zakupem nieruchomości.

Następnie porozmawialiśmy z Mirosławem Juszczakiem – ekspertem z dziedziny nieruchomości i współwłaścicielem firmy Świat Nieruchomości, który opowiedział o tym, jak wygląda rynek inwestycji na wynajem we Wrocławiu. Jak epidemia koronawirusa wpływa na wynajem mieszkań i czy zagrożenie koronawirusem to okazja na renegocjację stawek najmu.

Kolejnym gościem Radia RAM była Beata Góra - specjalistka do spraw kredytów. Dowiedzieliśmy się o możliwych sposobach finansowania inwestycji. Porozmawialiśmy o kredytach hipotecznych, o tym jak zmienił się rynek finansowy podczas pandemii, czy łatwo uzyskać kredyt hipoteczny i jakie trzeba spełnić warunki, żeby go otrzymać.

Na koniec porozmawialiśmy z Agnieszką Jagielską, prawniczką, która rozwiewała wątpliwości związane z korzystaniem z usług pośredników. Dowiedzielismy się, jakie pytania warto zadać pośrednikom, by jak najwięcej dowiedzieć się o nieruchomości na sprzedaż lub wynajem i już na tym etapie zdecydować, które nieruchomości naprawdę warto odwiedzić. Pomówilismy również o zawieraniu umów sprzedaży nieruchomości – jakie są możliwości w obecnej sytuacji?

 

Na Strefę Radia RAM zapraszają Świat Nieruchomości Bracia Juszczak i Centrum Kredytowe Z Kredytem Za Pan Brat.

REKLAMA

To może Cię zainteresować