Duchologiczne Superkasety Records w audycji PL gra [PODCAST]

Łukasz Lorenc | Utworzono: 23.09.2020, 22:21 | Zmodyfikowano: 23.09.2020, 22:21
A|A|A

Jedrek Jendrośka, założyciel wytwórni Superkasety Records

Jędrek Jendrośka aka DJ Ryan R aka DJ Duch jest fanem retro–estetyki od zawsze; nic dziwnego, że jego niezależna, kasetowa wytwórnia Superkasety Records stylistycznie krąży wokół przeszłości, choć brzmieniowo mamy wrażenie, że patrzy daleko w przyszłość. To muzyka, w której czuć historię, sample–smaczki, z przeróżnych źródeł, trudne do rozkodowania lub zupełnie anonimowe dbają o osobliwy charakter każdego utworu. 

Jak mówi sam ojciec projektu, wspólny mianownik łączący działania wytwórni to #duchologia i #futuryzmzażelaznąkurtyną. Na antenie Radia RAM – Jędrek opowiedział nieco więcej o pierwszej wydanej kasecie, na której znajdziemy debiutancki materiał enigmatycznego duetu ze Śląska, tytułującego sie aliasem ETNOBOTANIKA. Fruwający przestępca to przelot pomiędzy lofi-housem, electro, a ambientowymi pejzażami, a całość dopełnia (jakby nie patrzeć) duchologiczna narracja...

Włączając podcast usłyszycie także niewydane dotąd utwory DJ Ducha i tajemniczą zapowiedź kolejnego w katalogu Superkaset albumu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować