Powroty i jubileusze w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 09.09.2020, 08:45 | Zmodyfikowano: 09.09.2020, 08:45
A|A|A

Rok 2020 jest rokiem 30-lecia pracy artystycznej Renaty Przemyk. Świętowanie jubileuszu Artystka rozpoczęła występem na festiwalu w Jarocinie w 2019 roku, gdzie w 1989 roku Renata z zespołem Ya Hozna występując na zaproszenie Armii, zdobyła serca słuchaczy i dostała w ten sposób "przepustkę" na alternatywną scenę. W listopadzie 1990 roku, Renata rozpoczęła solową karierę z powodzeniem kontynuowaną do dziś. Po 30-tu latach pora na jubileuszowe wydawnictwo z ważnymi dla Artystki wokalistami i wyjątkowe koncerty zaśpiewane w duetach jakich jeszcze nie było.

W ostatnią środę w Muzycznym Wrocławiu wspólnie z Renatą Przemyk posłuchaliśmy jej najnowszej płyty "Renata Przemyk i mężczyźni",  zawierającej najbardziej znane, najciekawsze piosenki Artystki w specjalnie zaaranżowanych do tego projektu wersjach, w duetach z Mężczyznami. ten album to trzynaście utworów, trzynastu wyjątkowych artystów na trzydziestolecie aktywności artystycznej naszego gościa. 

Ja nadal jestem bardzo ciekaw Waszego odbioru znanych i lubianych kompozycji, które na nowym albumie wybrzmiewają w zupełnie innych, czasem zaskakujących aranżacjach. Nierzadko potraktowane z dystansem i poczuciem humoru.  Sprawdźcie je razem z nami w odtwarzaczu u dołu strony.

Dodam tylko, że wśród gości na nowej płycie Renaty znaleźli się m.in. Czesław Mozil, Buslav, Grzegorz Turnau, Adam Nowak oraz Vienio.W okolicy 18:40 usłyszeliśmy się po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie z Michałem Kwiatkowskim z Radia Wrocław/Radia Wrocław Kultura. Pewnie pamiętacie, że program autorski Michała -  "Nie było grane" ma od paru miesięcy swoją mini-odnogę także na RAMowej antenie. W ramach tego cyklu zderzyamy się z Michałem swoimi fascynacjami na polu muzyki alternatywnej i rockowej.To takie okienko, by móc wyjść nieco poza RAMowy kanon i uszczknąć czegoś muzycznie smakowitego spoza radiowej bańki. Co przygotował dla Was Mr Kwiatkowski? Sprawdźcie u dołu strony. Zachęcam Was także do sprawdzenia listy kompozycji, którą zaprezentowaliśmy dotąd wspólnie z Michałem na naszej antenie. O, tu. :)


Po 19:00 antenę oddaliśmy wrocławskimu producentowi Kamilowi Szczepanikowi, znanemu szerzej pod przydomkiem Da Vosk Docta.

Kamil, pomimo pandemicznych ograniczeń nie spoczął na laurach. Na początku roku słuchaliśmy wspólnie w Muzycznym Wrocławiu jego bardzo udanego "LO-FI IS THE UNWANTED BASTARD CHILD OF JAZZ". Dwie z zawartych tam kompozycji znalazły się na stałe na naszej playliście #MuzWro (sprawdźcie to sami tutaj).W nowych kompozycjach, na płycie "Docci", Da Vosk Docta postawił na dużo większą dawkę przebojowości i melodii opartych na beat-cie i hip-hopie. Podczas rozmowy Kamil zdradził nam parę szczegółów na temat procesu realizacji nowego albumu oraz ogólnego wydźwięku całości nowych kompozycji.

Do usłyszenia za tydzień!
Maciek Szabatowski 

Tutaj zapis ostatniego naszego spotkania.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować