Górny vs Dolny Śląsk w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 04.02.2020, 23:07 | Zmodyfikowano: 04.02.2020, 23:28
A|A|A

fot. Da Vosk Docta (materiały promo artysty)

W pierwszej godzinie Muzycznego Wrocławia powitaliśmy reprezentację Górnego Śląska - dziewczyny z zespołu Frele.

Trio Frele jest efektem spontanicznego żartu, choć wokalistki śpiewały ze sobą już od paru lat w różnych projektach muzycznych. Poznały się na studiach, na Akademii Muzycznej w Katowicach. W lutym 2017 opublikowały w mediach społecznościowych parodię utworu "Hello" Adele, z tekstem w gwarze śląskiej. Film stał się viralem i w szybkim czasie przekroczył liczbę dwóch milionów odsłon, co skłoniło wokalistki do publikowania co parę miesięcy nowego coveru z parodystycznym tekstem w gwarze śląskiej.  Kolejnym viralem okazała się parodia Despacito Luisa Fonsi o tytule Dejta Cicho (ponad cztery miliony odsłon na YouTube). Frele wystąpiły m.in. na Off Festivalu oraz w programach  telewizji śniadaniowych. 

1 grudnia 2017 roku wydały debiutancką płytę "Na Cydyjce," zawierającą wszystkie zrealizowane przez nie opracowania coverów w gwarze śląskiej.Do studia Muzycznego Wrocławia skład przyjechał między innymi ze swoją nową kompozycją, która zgodnie z zapowiedziami zwiastuje nadejście ich  nowej płyty. 

Obejrzyj występ Frele na żywo w studiu Muzycznego Wrocławia tutaj.

Po 19:00 odddaliśmy głos człowiekowi urodzonemu i tworzącemu od lat w stolicy Dolnego Śląska. W Muzycznym Wrocławiu po raz pierwszy ugościliśmy Da Vosk Docta.

Da Vosk Docta, czyli Kamil Szczepanik, to wrocławski producent muzyki elektronicznej. Pierwsze próby z muzyką rozpoczął w 2008 roku, od tworzenia prostych hip-hopowych bitów. Znudzony tą formą, parę lat później rozpoczął eksperymenty z muzyką elektroniczną. W latach 2013–2015 wypuścił serię mixtape’ów zatytułowanych „Internet Ghetto”. W 2015 oraz 2016 roku opublikował także kilka EP-ek. Jego muzyka zalazła się w filmie „Wszystkie nieprzespane noce” reż. Michała Marczaka. Wystąpił na głównej scenie festiwalu UpToDate. W 2017 roku zadebiutował pierwszym, dobrze przyjętym albumem „Even If You Didn’t Except It”, a w 2018 wydał drugi album zatytułowany „303K”.

Podczas spotkania w studiu Muzycznego Wrocławia skupiliśmy się na najnowszym wydawnictwie Kamila - albumie zatytułowanym „Prototype".Jeszcze  między 18:00 a 19:00 zaprosiliśmy Was na Nie Było Grane w Muzycznym Wrocławiu, czyli  pierwszy odcinek muzycznych spotkań z Michałem Kwiatkowskim,  naszym dobrym kolegą i redaktorem zza radiowej ściany.W naszym nowo stworzonym kąciku zajmiemy się czasem na poważnie, kiedy indziej z przymrużeniem oka szeroko pojętą muzyką altetnatywną - tą w wydaniu lokalnym, polskim jak i międzynarodowym. Hasło przewodnie: ogranicza nas wyłącznie muzyczna wyobraźnia.  Nasze utwory będzie dodatkowo zbierać dla Was na tej playliście:
W trakcie i po zakończeniu programu dostaliśmy od Was wiele zapytań o to, co było grane. Od teraz możecie to sprawdzić sami. Do usłyszenia za tydzień! Maciek Szabatowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować