Wakacje z Radiem RAM i HotSpot - nie tylko plażowe klimaty [POSŁUCHAJ]

Radio RAM | Utworzono: 14.07.2020, 17:37 | Zmodyfikowano: 14.07.2020, 17:37
A|A|A

fot. Patrycja Dzwonkowska

Zaczęlismy od wakacji w mieście. Naszym gościem była Sofiia Baianova z Centrum Ukraińskiego Kultury i Rozwoju. Porozmawilismy o bezpłatnych zajęciach językowych z: francuskiego, angielskiego, niemieckiego, a także polskiego dla cudzoziemców. CUKR prowadzi też kurs jogi i konsultacje z prawnikiem i psychologiem. Sofiia poradziła nam też, co warto zobaczyć na Ukrainie.Po 16:30 razem z Maria Ziębą z fundacji "Ładne Historie" wybraliśmy się w góry. Porozmawialiśmy o projekcie "Łączą nas góry", dzięki któremu dzieci z niepełnosprawnością ruchową mają szansę wziąć udział w wycieczkach po dolnośląskich Sudetach.Wakacje to wyjątkowy czas nie tylko dla nas, ale też dla naszych czworonogów. Czy warto korzystać z hoteli dla zwierząt? Jak często trzeba robić przerwy w podróży, kiedy zabieramy psa na wakacje? W jaki sposób najlepiej przewozić zwierzaki? Po 17 dołączyła do nas Katarzyna Szakowska z Ekostraży, która podpowiedziała, jak przygotować zwierzęta do podróży.

Chwilę później wybraliśmy się w daleką podróż. Porozmawialiśmy o plusach i minusach samotnych wypraw. Naszym gościem był Daniel Borzęcki, który kilka lat temu odwiedził Azję. Najpierw podróżował ze znajomymi, później - w pojedynkę.

O 18 zmienilismy kierunek i wybraliśmy się do miejsc, które częściowo uznawane są jako państwa na arenie międzynarodowej. Bartek Dziwak - autor bloga "Bartekwpodrozy.pl" opowiedział nam o swojej podróży do Kosowa i Naddniestrza. 


W ostatniej godzinie odwiedził nas Paweł Gardziej, który właśnie wrócił z Rzymu. Porozmawilismy o tym, jak wygląda Wieczne Miasto po pandemii. A gdyby ktoś szukał miejsca, w którym można się ukryć przed upałami, to nasz gość opowiedział o wakacjach na Kamczatce i Spitsbergenie oraz w Laponii, gdzie przez tydzień jeździł na biegówkach. 
Gospodynią programu była Paulina Waleszczak. Spotkalismy się na plaży HotSpot przy ul. Wejherowskiej 34.

REKLAMA

To może Cię zainteresować