KoktajLOVE piątki zaczęły wakacje z Radiem RAM! [PODCAST]

Radio RAM | Utworzono: 27.06.2019, 14:12 | Zmodyfikowano: 27.06.2019, 14:12
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk, Anna Skupień i Monika Jaworska

Rozpoczęliśmy "KoktajLOVE piątki" od spotkania z Konradem Imielą, dyrektorem Teatru Muzycznego Capitol. Podsumowaliśmy miniony sezon w teatrze i zaprosiliśmy na przygotowywaną na Dużej Scenie na jesień premierę. Będzie nią spektakl „Mock - czarna burleska” na motywach wielu powieści Marka Krajewskiego. Konrad Imiela, który jest autorem scenariusza i reżyserem, śpiewająco opowiedział, jak sobie wyobraża ten burleskowy show na otwarcie sezonu 2019/2020. Była też mowa o wakacjach w piramidach i powrocie z urlopu wprost na lipcową premierę spektaklu „Chroma: Księga kolorów" według książki Dereka Jarmana, ta premiera 27 lipca na Scenie Ciśnień:
Nie wszystkie teatry w mieście zamykają się na całe wakacje - do tych, które planują bardzo krótki sezon ogórkowy należy Wrocławski Teatr Komedia. Wojciech Dąbrowski, aktor i współzałożyciel teatru zaprosił nas na spektakle grane latem, szczególnie polecając cykl "Sierpień z komedią" oraz wrześniową premierę "Lepiej nie będzie" z Maciejem Tomaszewskim:


Aktorka Beata Rakowska ma przed sobą prawdziwie pracowite lato: gra w spektaklach Teatru Komedia, jednocześnie ma zdjęcia na planie nowych odcinków "Świata według Kiepskich" i pracuje intensywnie podczas prób do komiksowego spektaklu "Powrót Króla" Michała Walczaka w reżyserii Tomasza Hynka.  To pierwszy projekt realizowany przez Stowarzyszenie Teatr Nowy Świat w koprodukcji z Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Premiera już 12 lipca na Scenie Na Strychu. Przy okazji Beata zaprezentowała nam oryginalny australijski kapelusz na muchy, przywieziony z wakacji na antypodach:


W kolejnej godzinie naszym gościem była wrocławska architekt Dorota Jarodzka-Śródka (wiceprezes Archicom S.A.), zwyciężczyni tegorocznego ogólnopolskiego konkursu Top Woman In Real Estate w kategorii Architektura i Design. Autorka i współautorka wielu realizacji architektonicznych na terenie Wrocławia, m.in.: kompleksu biurowego City Forum, osiedli społecznych takich jak Olimpia Port i Cztery Pory Roku, a także rewitalizacji Loftów Platinum czy Browarów Wrocławskich. Porozmawialiśy m.in. o tym, jak zmienia się Wrocław, czy staje się nowoczesną metropolią, czym zachwyca turystów i z czego możemy być zadowoleni my, mieszkańcy miasta? Na koniec pojawiły się rady dla tych, którzy planują budowę własnego domu:A na finał pierwszego wakacyjnego programu nasze studio odwiedziły Małgorzata Piszczek i Agata Białkowska, organizatorki wędrówek edukacyjnych "Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy", które zaprosiły nas na sobotni spacer brzegiem rzeki Ślęzy. Tym razem przewodnim tematem będą drzewa. Dendrowalk poprowadzi Danuta Dorna, dendrolożka i zielarka, która pomoże w odkrywaniu tajemnic roślin w Parku Tysiąclecia. Przewidziana jest także uczta na trawie w cieniu drzew...  Skoro odwiedziły nas "Zielne babki", nie sposób było nie zapytać o łąki w mieście:Naszych gości na tarasie letnim Wroclavii przyjmowała Monika Jaworska.O pyszne napoje zatroszczyła się kawiarnia Etno Café, której dziękujemy!Partnerem cyklu "KoktajLOVE piątki z Radiem RAM" jest:REKLAMA

To może Cię zainteresować