KoktajLOVE piątki na wrocławskim Rynku [PODCASTY]

Monika Jaworska | Utworzono: 31.07.2019, 23:53 | Zmodyfikowano: 31.07.2019, 23:53
A|A|A

fot. Justyna Chybalska

Wrocławski Teatr Plenerowy - po ubiegłorocznych sukcesach ponownie rozpocznie działalność w sierpniu. O planach, repertuarze i całym przedsięwzięciu opowiedział nam Marek Kocot, ojciec założyciel teatru. Spora część wrocławian nie wyjeżdża z miasta na wakacje. Lato to także czas aktywności na świeżym powietrzu. Postanowiono więc połączyć siły i robić teatr w plenerze. Sceną jest trawnik, kopułą teatru niebo, widownia zasiada na kocach, leżakach, parkowych ławkach. Scenografia jest łatwo demontowana, nie niszczy trawy, nie obciąża podłoża i nie wymaga ciężkiego sprzętu.  Prezentowane przedstawienia mają lekką formę, ich akcja toczy się w plenerze, a treść jest dostosowana do widzów w różnym wieku.  Wstęp na spektakle jest wolny! Pierwsza okazja 4 sierpnia w Parku Południowym:




W kolejnej godzinie KoktajLOVE'go piątku z Radiem RAM mieliśmy okazję spotkać się z wrocławskimi socjologami, by porozmawiać o nas samych, o panu, o pani, o społeczeństwie. Bo wakacje, jak to wakacje, podobno miną. Dlatego już teraz warto odnotować w kalendarzu wydarzenie, jakim będzie wrześniowy Ogólnopolski Zjazd Socjologiczny we Wrocławiu „Ja, My, Oni? Podmiotowość, tożsamość, przynależność". Moralne znaczenie pieniędzy i konsumpcji, religia i władza, dziecko i rodzina jako podmioty polityk publicznych – to tylko niektóre z tematów, jakie zostaną poruszone podczas 17. edycji imprezy. Zjazd, w którym uczestniczyć będą naukowcy z kraju i z zagranicy, cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto pamiętać, że zgłoszenia rejestracyjne można nadsyłać do 31 sierpnia. O zjeździe i jego atrakcjach, takich jak pokazy filmowe, warsztaty, spotkania autorskie – opowiedzieli  nam dr hab. Katarzyna Kajdanek i dr Dawid Krysiński z Instytutu Socjologii UWr.




Niedaleko, w Oleśnicy trwa odliczanie do 6. edycji Oleśnickiego Festiwalu Cyrkowo-Artystycznego, w skrócie OFCA, który w tym roku odbędzie się w dniach 9 – 11 sierpnia. Magiczny czas festiwalu rozleje się w przestrzeni starego miasta wypełniając jego uliczki festiwalowym klimatem. Na trzy dni miejsca  niedostępne otworzą swoje podwoje, a te na co dzień zwykłe nabiorą nowego znaczenia. Niepowtarzalny klimat festiwalu stworzą mistrzowie i artyści podróżujący po całym świecie wywołując u widzów uśmiech, podziw i przerażenie. Niebo w tych dniach zostanie poprzecinane przez taśmy rozwieszone w Rynku oraz na Zamku, namioty cyrkowe dodadzą miastu koloru, a blask ognia rozgrzeje amfiteatr do czerwoności. Na te kilka sierpniowych dni uśmiech i radość będzie rządzić miastem. Do Oleśnicy więc zaprosiły nas Olga Zawierucha i Marta Kuczyńska:




Świetnym koncertem EABS oficjalnie zakończył się Vertigo Summer Jazz Festival, o tym jak wyglądała tegoroczna edycja, jak wrocławianie reagowali na muzykę jazzową w różnych przestrzeniach miasta oraz o tym, co muzycznie czeka nas w sierpniu - opowiedział nam  Andrzej Rzeźwicki z klubu Vertigo, odpowiedzialny za całą logistykę 31-dniowego festiwalu. Razem z nim nasze studio w FN Restaurant odwiedzili wokalistka Natalia Szczypuła oraz Mateusz Leszczyński saksofonista, którzy przygotowali dla nas muzyczną niespodziankę!




Na koniec programu do kina na dachu zaprosił nas szef DCF Jarosław Perduta.  W każdą letnią sobotę o godzinie 21:30 na dachu Renomy, w centrum miasta odbywać się będą nocne seanse. Tegorocznym motywem przewodnim jest Slow Life – powrót do rytmu natury i poszukiwanie wewnętrznej równowagi. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć filmy takie jak "Królowie lata" Jordana Vogt-Robertsa, "Lato w Prowansji" z błyskotliwą rolą Jeana Reno, nagrodzony w Cannes "Szczęśliwy Lazzaro" Alice Rohrwache oraz intrygujący dokument pt. "Był sobie las" francuskiego reżysera Luca Jacqueta. Ostatni film, którego projekcja przewidziana została na 31 sierpnia jest niespodzianką i zostanie wybrany drogą głosowania publiczności na Facebook’u. Od godziny 20:00 przy wejściach na dach uczestnikom wydarzenia będą rozdawane bezpłatne wejściówki.



Gospodynią programu w piątek 2 sierpnia była Monika Jaworska.



Partnerem cyklu KoktajLOVE piątki z Radiem RAM jest:



REKLAMA

To może Cię zainteresować