Wakacje z Radiem RAM ze Strefą Kultury Wrocław - zapraszamy!

Piotr Bartyś, Radio RAM | Utworzono: 03.08.2020, 19:39 | Zmodyfikowano: 03.08.2020, 19:39
A|A|A

zdj. Patrycja Dzwonkowska

Pierwszymi gościniami "Wakacji z Radiem RAM" w nowym miejscu były gospodynie tego miejsca, Dominika Kawalerowicz, dyrektorka programowa Strefy Kultury Wrocław oraz Joanna Lassota, liderka zespołu regulaminowego Wrocławskiego Kongresu Kultury / Grupa Kultura Wrocław.fot. z plenerowego studia: Patrycja Dzwonkowska

Zaczęliśmy od oglądu obecnej, nietypowej sytuacji - sprawdziliśmy, jak instytucja kultury poradziła sobie/radzi sobie biorąc pod uwagę utrudnienia związane z ograniczeniami w organizowaniu wydarzeń kulturalnych.

Porozmawialiśmymy o otwarciu naboru uzupełniającego dla kandydatów do Wrocławskiej Rady Kultury (zaplanowane na 17 sierpnia) – przypominamy, że nowa nowa data Wrocławskiego Kongresu Kultury to 4 grudnia.

Wreszcie zaprosiliśmy na Letnią Scenę Impartu, która będzie koncertowała właśnie tutaj, na placu Społecznym. Pierwszy występ już 7 sierpnia o 21.00. Będzie to doskonale znany z naszej anteny The Cuban Latin Jazz.

Radio RAM wiele mówi o wakacjach i Polakach za granicą. Z drugiej strony szczególnie w tym roku zachęcamy do spędzania urlopu w Polsce, jeżdżenia po naszym kraju i poznawania jego skarbów. Do plenerowego studia zaprosiliśmy dwie pary naszych słuchaczy, Elę i Andrzeja Dronsejko oraz Beatę Olszewską i Maćka Szeremetę, którzy, zamiast wsiadać do samolotu i lecieć w świat, wsiedli w samochody i właśnie wrócili z objazdowych wakacji po kraju.

Pierwsza z par przejechała dokładnie 1860 kilometrów! Pytamy - jak było? Co ich zaskoczyło? Co się najbardziej podobało? Jak to naprawdę jest u nas z cenami? Oto zdjęcia z ich wakacji:

fot. z podróźy: Andrzej Dronsejko

Jak zwykle sierpień na naszej antenie to zapowiedzi nowych sezonów we wrocławskich teatrach. Zaczynamy od Wrocławskiego Teatru Lalek, który w lipcu odpoczywał, ale od czwartku 13 sierpnia wrocławska scena wraca z czterema spektaklami (także dla najnajów), które zostaną wystawione łącznie 12 razy. Na widowni zasiądzie połowa dotychczasowych widzów, aby zachować środki ostrożności w związku z epidemią. Także w sierpniu zaplanowano wyjątkowe warsztaty teatralne dla ograniczonej liczby uczestników. Przed każdym z dwunastu sierpniowych spektakli trzeba będzie obowiązkowo uzupełnić specjalne oświadczenie dotyczące COVID-19, zdezynfekować dłonie (na miejscu znajdziemy wszystkie potrzebne środki), mieć ubraną maseczkę (wszyscy widzowie, poza dziećmi do 4 lat). Jeśli zapomnimy o maseczce, kupimy ją w kasie. Bezpieczeństwa na sali doglądać będą pracownicy WTL. Układ miejsc został zaplanowany w taki sposób, aby widzowie nie siedzieli bezpośrednio za sobą, dlatego zajętych będzie tylko połowa miejsc.

– Ufamy, że widzowie zachowają się odpowiednio do wyjątkowych okoliczności, zwłaszcza że nasza publiczność jest naprawdę wspaniała i nigdy nie mieliśmy w teatrze żadnych problemów – podkreśla Katarzyna Krajewska, sekretarz literacka i kierowniczka Pracowni Pedagogiki Teatru. – Startujemy jednak ostrożnie, musimy po prostu przetestować różne dogodne rozwiązania. Więcej o planowanych spektaklach Katarzyna Krajewska opowiedziała nam po 19.00.

 Gospodarzem programu był Piotr Bartyś. W sierpniu partnerem piątkowego studia plenerowego Radia RAM jest Strefa Kultury Wrocław.

REKLAMA
Dźwięki

To może Cię zainteresować