Średniowieczny taniec śmierci w dzisiejszym Wrocławiu? - premiera na Półce z Książkami

Anna Fluder, materiały prasowe Wydawnictwa Bukowy Las | Utworzono: 19.05.2020, 12:01 | Zmodyfikowano: 19.05.2020, 12:01
A|A|A

"Totentanz" kończy cykl powieściowy Cienie Przeszłości, ale dla czytelników "Martwego sadu" i "Iluzji" mamy dobre wiadomości. Przy Półce z Książkami autor zdradził nam, że nie jest to ostatni kryminał z komisarzem Marcinem Zakrzewskim w roli głównej. Mieczysław Gorzka, z wykształcenia ekonomista, od 30 lat wrocławianin i miłośnik historii Dolnego Śląska, ma dar do kreowania postaci, mnożenia wątków i budowania napięcia. Trzecia część trylogii to już solidna  mieszanka kryminału, horroru i powieści akcji. Nie bez znaczenia jest także miejsce - Wrocławi i jego okolice. 

Śmierć objęła rządy w mieście. Wśród młodzieży mnożą się samobójstwa, wrocławska policja znajduje zwłoki zamordowanych młodych kobiet, płatny zabójca rozwiązuje problemy w światku handlarzy narkotyków. Kiedy spotyka się twarzą w twarz z komisarzem Marcinem Zakrzewskim, rzuca mu wyzwanie. Rozpoczyna się bezwzględna rywalizacja. Żeby złapać mordercę, Zakrzewski musi zmierzyć się z najmroczniejszą stroną swojej natury. Musi dokonać niemożliwego – zatańczyć ze śmiercią i przeżyć.

 O AUTORZE

Mieczysław Gorzka urodził się w Środzie Śląskiej, ale od trzydziestu lat mieszka we Wrocławiu. Z wykształcenia ekonomista, prowadzi własną firmę zajmującą się podatkami i księgowością. Z zamiłowania piwowar i astronom amator, interesuje się fizyką kwantową i kosmologią, jak również średniowieczną historią Wrocławia i Śląska. Jego największą pasją od zawsze było i jest pisanie. Realizuje się w różnych gatunkach, pisząc opowiadania fantastyczno-naukowe, powieści fantasy, sensacyjne i kryminalne oraz horrory.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować