Nowości wrocławskiego wydawnictwa WARSTWY dla małych i dużych czytelników

Anna Fluder | Utworzono: 16.09.2019, 13:31 | Zmodyfikowano: 16.09.2019, 13:31
A|A|A

Emil Pasierski to historyk literatury polskiej XX wieku, redaktor i współpracownik wielu wydawnictw. Opracowywał m.in. wznawiany w edycji Dzieł zebranych tom esejów Czesława Miłosza O podróżach w czasie, a także  Miłosz i Putrament Żywoty równoległe. W kręgu jego zainteresowań znajdują się kwestie z szeroko pojętego pogranicza literatury i polityki w latach PRL-u.  W wydawnictwie WARSTWY odpowiada za redakcję i koordynację procesu wydawniczego. Na Półkę z Książkami w Radiu RAM odstawił trzy nowości. 

Na początek pojawiła się niezwykła, wielkoformatowa i ciekawa propozycja dla dzieci, ale i dorośli nie będą zawiedzeni ani treścią, ani grafiką.  

Pepe i Melek na tropie. Grażyna Lutosławska, Robert Romanowicz.  

Pan Patyczak wszystko wie najlepiej, a wróbelek Melek nie wie prawie nic – nawet latać jeszcze nie potrafi. Pan Patyczak lubi spokój i porządek, a wróbelek Melek chciałby, żeby w końcu coś się wydarzyło… coś wielkiego! Pewnego dnia Pan Patyczak gubi swoje odbicie w lustrze i rusza do lasu, by je odnaleźć, a Melek spada z gałęzi sosny, na której spędził całe dotychczasowe życie – i nagle wszystko się zmienia. Bohaterowie postanawiają pomóc sobie nawzajem, przy okazji wywołując prawdziwą rewolucję w lesie i ucząc siebie (i innych), czym jest szczęście, strach oraz przyjaźń.

Korespondencja. Tadeusz Różewicz, Henryk Vogler, Anna Romaniuk.

Trwająca ponad 60 lat korespondencja między rodzinami Różewiczów i Voglerów zaciekawi nie tylko badaczy literatury, ale i zwykłych czytelników. Zebrane w książce listy uznać należy za ważne dokumenty, które rzucają światło nie tylko na twórczość jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych, nie tylko przybliżają utwory Henryka Voglera czy też dokonania teatralne Romany Próchnickiej-Vogler, lecz także stanowią prywatną kronikę życia literackiego i teatralnego.

 

Kochankowie Justycji .  Jurij Andruchowycz.

Kochankowie Justycji, książka, która powstawała 27 lat, to zbiór opowieści tylko z pozoru osobnych. Historie ośmiu bohaterów żyjących na przestrzeni od XVII do XX wieku łączy znacznie więcej, niż mogłoby się wydawać. Zbrodnie, których się dopuścili, a czasem „tylko” gwałty, rozboje, zdrady i pomniejsze wiarołomstwa, w nieunikniony sposób prowadzą ich do wspólnego celu, jakim jest najwyższy wymiar kary – niekoniecznie oznaczający tylko śmierć.

Więcej o książkach na stronie Wrocławskiego Domu Literatury:  http://www.wydawnictwowarstwy.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować