Tomasz Sikora z medalem jaki otrzymał również papież Franciszek [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 04.02.2020, 11:58 | Zmodyfikowano: 04.02.2020, 12:41
A|A|A

"Nawet małe z pozoru gesty w słusznej sprawie czynią wielką różnicę, mają ogromne znaczenie i są wyzwaniem dla wielu.”

W rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau – obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. We Wrocławiu jego obchody zainaugurowało wręczenie medalu  postaci, która -  jak podano w uzasadnieniu - jest wzorem walki z antysemityzmem w przestrzeni publicznej. „Postanowiliśmy uhonorować Medalem 75-lecia Misji Jana Karskiego – Tomasza Sikorę, znanego wrocławskiego muzyka, animatora kultury oraz promotora międzynarodowego zbliżenia kultur i narodów” – czytamy w komunikacie Towarzystwa Jana Karskiego.

Tomek z wykształcenia jest filozofem, a z zamiłowania muzykiem,  saksofonistą grupy Karbido. Na co dzień dżwiękowiec, wielki miłośnik Ukrainy, który powołał do życia Festiwal WROCloveUKRAINA. Od lat animator kultury i promotor międzynarodowego zbliżenia kultur i narodów, wyróżniony medalem za postawę piętnującą antysemityzm w przestrzeni publicznej, którą wyraził w facebookowym poście „brzydka gra w stereotypy”. Zawrzało w sieci i w mediach, nie tylko w Polsce, ale także za oceanem, a jak to sie zaczęło? - zapytaliśmy go przy Sobotniej Kawie.

Dżwiękowiec, rozkochany w grze na saksofonie, a współpracujący przy produkcjach filmowych, kiedy na scenie pojawia się Stolik gra z ekipą Karbido, chociaż przy drewnianym blacie go nie widać - ale za to jak słychać:

REKLAMA

To może Cię zainteresować