Urodzinowa Kawa i nasze 19 lat!

Anna Fluder | Utworzono: 07.12.2019, 10:17 | Zmodyfikowano: 07.12.2019, 10:17
A|A|A


Monika kocha Elvisa, a Anka czekoladę. Piotrek uwielbia ciepło i włoski klimat, a Janek jest albo w kinie albo na kanale sportowym. Bartek ma poczucie humoru stand-uperów,  Paulina szlifuje język hiszpański, a Brytyjczyk Terry język polski.  Jednego z Maćków zachwycają damskie szpiki, a drugiego odkrywane smaki. Majewski nie lubi Krisa, bo jest Krzyśkiem, Marsjanie: Krzysiek i Marcin poszukują czasu na męskie wypady, a Karwat być może kiedyś zaśpiewa w Vertigo? Nasze Asie mają pasje zbliżone, Lamparska odkrywa tajemnice zamkowych lochów, a Mielewczyk poddaszy wrocławskich kamienic. Druh Sławek w swoim gospodarstwie opiekuje się stadem koni, a co niedziela zaskakuje nas muzyką nie z tej ziemi. Ale to już wiecie! A czego jeszcze przed Wami nie odkryliśmy? Posłuchajcie naszych wspomnień, wrażeń i emocji, których czasem nie da się schować za mikrofonem, a są ważną częścią naszej pracy w Radiu RAM. 19 lat na 89,8 FM to dla nas pasja, przygoda, radość dzielenia się muzyką i dobrymi wiadomościami, ale przede wszystkim spotkania z Wami, naszymi Słuchaczami!

"Wstaję z taką samą miną jak wszyscy, a energia pojawia się razem z magią włączonego mikrofonu" - przyznaje szefowa programowa Radia RAM Monika Jaworska i ufff... możemy odetchnąć, że nie jest zaprogramowanym automatem, a budzącą nas o poranku fanką Elvisa.

"Ja, prosty redaktor?" - takie pytanie pojawiło się  w głowie Piotra Bartysia, gdy Leszek Możdżer wymyślił dla szefa muzycznego Radia RAM zadanie.

19 lat Jana Pelczara w Radiu RAM ma podwójny i niezwykle ważny wymiar.  Dziś najmocniej kojarzony ze Strefą Kina wspomina czasy, gdy podstawą wiadomości była info-kofeina. 

Jednym z najmłodszych stażem w naszym zespole jest Bartek Synowiec, który przez śniegi i zaspy znalazł swoją drogę z Poznania do Wrocławia i jak zapewnia marzenia nie są absurdalne - jego sie spełniło! 

Maciek Przestalski i Terry Clark-Ward w każde niedzielne popołudnie szlifują nasz angielski, zapraszają też gości - obcokrajowców mieszkających we Wrocławiu, którym dużo łatwiej opowiadać o tym co tu robią w tym języku właśnie. Zawsze jest porozumienie, ale i dużo śmiechu, gdy coś bywa zrozumiane na wspak. 

Swoim głosem mógłby poruszyć nawet największy dzwon. Krzysztof Majewski, który o filmowych produkcjach i serialach chciałby opowiadać bez końca, czasem rozsiada się w dizajnerskim fotelu i obserwuje redakcyjne towarzystwo, a co z tego wynika? 

Dzięki niej zamki z duchami nam nie straszne, a skarbami są opowieści o tajemnicach naszego regionu. Joanna Lamparska "Pociągiem do historii" zabiera nas w niezwykłe podróże po Wrocławiu i Dolnym Śląsku, ale bywa, że np. słodkie niespodzianki zdarzają się na miejscu, w radiu przy Karkonoskiej.

Joanna Mielewczyk, autorka "Kamienic" radiowego cyklu, ale też książek o ludziach, miejscach, pamięci i Wrocławiu, jest z nami nie tylko w niedziele o 19.30, ale w emocjach każdego dnia.  "Historyczny budynek  przy alei Karkonoskiej to dla mnie także zapach" - mówi dziewczyna, którą możecie zaprosić do własnego domu i opowiedzieć jej własną ciekawą historię.

Najmłodsza w naszym zespole jest Paulina Waleszczak, która tak bardzo lubi rozmawiać, że zapomina o czasie. Niewiele brakowało, by wraz z zaproszonym gościem opuszczała studio nagrań przez okno, gdyby tylko tam stała drabina...

REKLAMA

To może Cię zainteresować