Czekałem na tego Cesarza - mówi Mikołaj Woubishet przy Sobotniej Kawie [PODCAST]

Anna Fluder | Utworzono: 05.02.2022, 12:46 | Zmodyfikowano: 05.02.2022, 13:04
A|A|A

CAPITOL-Cesarz-fot_Tobiasz Papuczys

Książka Ryszarda Kapuścińskiego to fabularyzowany reportaż o dworze cesarza Hajle Sellasje I, który rządził w Etiopii w latach 1930–1936 i 1941–1974. Opowieści dworzan o strachu, służalczości, donosach, pochlebstwach i staraniach o cesarską łaskę układają się w historię o kulisach skorumpowane jwładzy.

A jaki jest Cesarz w adapracji Teatru Muzycznego Capitol? Odtwórca roli tytułowej Mikołaj Woubishet przy Sobotniej Kawie zdradził tylko, że... tajemniczy! Przyznał, że długo czekał na taką rolę i gdy Cezi Studniak wspomniał o adaptacji tego reportażu Ryszarda Kapuścińskiego to nie wyobrażał sobie, że miałby nie zagrać. Powodów jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest powrót do afrykańskich korzeni.  Raz w życiu ojciec zabrał mnie do Etiopii, kraju z którego  pochodzi i poczułem, że to także moje miejsce - mówi  i pokazuje niezwykły tatuaż na plecach. Afryka i wojownik są z nim od wielu lat. 

Premiera 5 lutego na Scenie Ciśnień Capitolu. Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Więcej na stronie: https://www.teatr-capitol.pl/spektakle/cesarz/

REKLAMA

To może Cię zainteresować