Kamienice: We Wrocławiu od pokoleń - odc. 80 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 29.11.2019, 07:35 | Zmodyfikowano: 29.11.2019, 07:35
A|A|A

Na zdjęciu z 1936 roku 5 wrocławskich pokoleń

Tato, Ślązak z Chorzowa, miał we Wrocławiu wytwórnię likierów i wódek gatunkowych. W kamienicy na Kleczkowie prowadził też restaurację. Mama pochodziła z Wrocławia. Poznała ojca, gdy szukał pomocy do pracy w restauracji. Interesy szły tak dobrze, że tato kupił w sumie trzy kamienice.
W styczniu 1945 roku rodzina Wery Znamirowskiej musiała Wrocław opuścić, w 1946 już była z powrotem. Jak potoczyły się powojenne losy?

Zapraszamy:Na zdjęciu tato z mamą.

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają. O kamienicy. O tym, co widzieli z okna, o tym, kogo w niej spotkali...
Kontakt: kamienice@radioram.pl


Jedna z kupionych kamienic.

REKLAMA

To może Cię zainteresować