Kamienice: Między Sekwaną a Odrą - odc. 103 [PODCAST]

Joanna Mielewczyk, Monika Jaworska | Utworzono: 15.05.2020, 09:05 | Zmodyfikowano: 15.05.2020, 09:27
A|A|A

Babcia pochodziła z Żyrardowa. Jej tato był tkaczem, więc i ona tkała w Zakładach Lniarskich. Znajomość krawiectwa przydała się, gdy po wojnie przyjechała do Wrocławia. Nim jednak zamieszkała w oficynie przy ulicy Traugutta, pracowała w Paryżu i Rzeszowie. A także była na Syberii.

O niezwykłej babci, która wcale nie planowała zostać we Wrocławiu na zawsze, a została, opowie wnuczka - Danuta Piosik. Proszę spodziewać się wielu opowieści o powojennym życiu na Przedmieściu Oławskim.
Niedzielne "Kamienice" to kolejna audycja nagrywana przez internet. Mimo to uda nam się wspólnie przejrzeć stare dokumenty znalezione w mieszkaniu i gazetę, która była ukryta pod drzwiami.Fot.oficyny: www.polska-org.pl, zdjęcia prywatne z archiwum bohaterki.

Szukam bohaterów kolejnych odcinków, które będą miały swoje premiery na antenie Radia RAM, będą też publikowane na stronie radia oraz na stronie FB Kamienice. Poszukuję mieszkańców czynszówek, którzy pamiętają Wrocław sprzed lat. Być może w Państwa rodzinach są historie, które koniecznie trzeba zachować i przekazać innym. Bardzo chętnie porozmawiam o kamienicach z lat 40., 50. Chętnie spotkam się z miłośnikami kamienic i starych wrocławskich domów. Szukam rozmówców pełnych pasji, gotowych opowiedzieć wzruszającą historię o miejscu, które kochają.
Kontakt: kamienice@radioram.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować