Gangsterski Wrocław w książce Tomasza Duszyńskiego

Anna Fluder | Utworzono: 26.11.2019, 13:33 | Zmodyfikowano: 26.11.2019, 13:33
A|A|A

Tomasz Duszyński, dziennikarz, scenarzysta gier komputerowych,  w wolnych chwilach maratończyk, bokser i miłośnik górskich wędrówek po raz kolejny zabiera nas w mroczną podróż literacką. Debiutował zbiorem opowiadań „Produkt uboczny”. Od tamtej pory opublikował kilka powieści i kilkanaście opowiadań z gatunku fantastyki. Jest także autorem książek dla dzieci i młodzieży oraz legend związanych z regionem, w którym mieszka. Po raz pierwszy gościł w Półce z Książkami Radiu RAM ze swoim retro kryminałem "Glatz".  Po Kłodzku przyszedł  jednak czas na Wrocław i to właśnie do tego miasta przyjeżdża gangster z Krakowa Seba, a tu emerytowany glina Nowicki ma do wypełnienia ostatnią wolę przyjaciela prokuratora Wilczyńskiego. Jak łączą się te dwie sprawy? Tak opowiada autor książki "Toksyczni":

„Zbyt wiele spraw nakładało się na siebie, właśnie tu, w miejscu, w którym od dziesięcioleci nie działo się nic niezwykłego. To nie mógł być przypadek. Janek nie łączył w tej chwili tych spraw, nie miał do tego podstaw, ale mimowolnie czuł, że wszystko jest systemem naczyń połączonych. Trzy trupy niecały kilometr od miejsca, w którym prokurator Wilczyński schował coś bardzo ważnego„. Poznajcie Sebę, lokalnego wrocławskiego gangstera. Drobne haracze, handel prochami, wyrównywanie rachunków przy pomocy pięści – to jego codzienność.
Seba nie miał większych zmartwień, do czasu, gdy szef zabrał go jako ochronę podczas tajemniczej transakcji. Wtedy wszystko się skomplikowało. Prokurator Wilczyński tuż przed śmiercią wymusza na zaprzyjaźnionym emerytowanym glinie, Nowickim, zniszczenie pewnych dokumentów. 

Porywający i wstrząsający kryminał o gangsterskich porachunkach oraz skorumpowanej policji. W kręgu toksycznych nikt nie może czuć się bezpiecznie. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować