Ukrytych za obiektywem Łukaszów dwóch

Anna Fluder | Utworzono: 30.09.2019, 09:53 | Zmodyfikowano: 30.09.2019, 10:51
A|A|A

Wielokrotnie podziwiając zdjęcia pochodzące z musicali wrocławskiego Capitolu, zastanawialiśmy się, kim są ich autorzy.  Poza nazwiskami: Łukasz Gawroński, Łukasz Giza, postanowiliśmy poznać i przedstawić tych, którzy zwykle ukrywają się po drugiej stronie obiektywu. Joanna Kiszkis, rzeczniczka Teatru Muzycznego Capitol, ruszyła z pomocą i przygotowała dla nas idealną ściągę, której fragmenty warto zacytować:

"Łukasz Gawroński - towarzyszył nam przy dokumentacji premier Capitolu i koncertów Przeglądu Piosenki Aktorskiej, teraz tworzy dla nas fotografię sesyjną - portrety i kreacje do plakatów (np. Życie Mariana, Wyzwolenie królowe, Mock. Czarna burleska). Do "Końca świata w Breslau" (Mocka w Teatrze Wspólczesnym parę lat temu) robił sesję zdjęciową. Jest też autorem niezwykłych portretów artystów związanych z PPA, robionych od kilku sezonów telefonem komórkowym - była w tym roku wystawa na Świdnickiej. Ma nieszablonową wyobraźnię, jest niezrównanym kreatorem dziwnych rzeczywistości na planie zdjęciowym. Do Wrocławia zjechał z Sopotu.Łukasz Giza - wybitny portrecista gazetowy i nie tylko. Dla Capitolu robi zdjęcia od ładnych paru lat - głównie dokumentacje premier, ale też spektakli i koncertów na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Zdjęcia z takich hitów jak Mistrz i Małgorzata czy Blaszany bębenek, to jego dzieło. Portrety Trzech muszkieterów również. Zawsze perfekcyjnie przygotowany zawodowo. Nadludzko szybki, nieziemsko spokojny, jest jak błyskawica bez grzmotu czy tam flesz bez huku."

Przy Sobotniej Kawie zapytaliśmy o współpracę z Capitolem, ale też o fotograficzne rzemiosło, spojrzenie przez obiektyw okiem artysty, poszukiwanie ciekawych tematów, portrety, autoportety i zdjęcia miasta w jesiennej aurze.

Olga Tokarczuk - fot. Łukasz Giza

Wystawa na ul. Świdnickiej z okazji 40 PPA - fot. Łukasz Gawroński

 "Żaden z nich nigdy nie dał się namówić na udział w konkursie fotografii teatralnej, proszę ich publicznie zawstydzić" - napisała Joanna Kiszkis w cytowanym już opisie bohaterów programu. Apelujemy więc: Panowie, dajcie się namówić! Warto, bardzo warto, by cały świat zobaczył Wasze zdjęcia!
Widzów przygotowanej październikowej premiery spektaklu "Mock. Czarna burleska" zaskoczy wystawa prac Łukasza Gawrońskiego, który specjalnie na tę okazję opracował zdjęcia z "Archiwum Policji Breslau"! Zobaczymy coś, czego do tej pory jeszcze nie było.

Fot. Łukasz Gawroński

Więcej zdjęć ze spektakli na stronie: https://www.teatr-capitol.pl/

REKLAMA

To może Cię zainteresować