Capitol'ne "Fryzjerki z Operetki" przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 12.06.2018, 12:46 | Zmodyfikowano: 12.06.2018, 12:46
A|A|A

Po każdej premierze w Teatrze Muzycznym Capitol sesja musi być. Zakładają to, co w charakteryzatorni pod ręką i same stają się postaciami ze spektakli. Jak mówią, przed nimi jeszcze wielkie role Krystle i Alexis,  ale na "Dynastię" przyjdzie czas, tymczasem na ich fotelach zasiadają m.in. Frankenstein, Violetta Villas, Trzej Muszkieterowie, Makbet, ale też Mistrz i Małgorzata. W dniu naszej rozmowy czekały już na Sinatrę z kolegami.

Szalone "Fryzjerki z Operetki" to Magdalena Oleksiak i Agnieszka Jasiniecka, które przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM zabrały nas za kulisy i były naszymi przewodniczkami po zaczarowanym świecie teatru.

Pracują w tempie Formuły 1, są jak psychoterapeutki i powierniczki tajemnic, przy jednej postaci spędzają czasem kilkadziesiąt minut.  Warto doceniać ich pracę oglądając spektakle Capitolu, bo to charakteryzatorki, które pomagają aktorom stworzyć  rolę:

Przy powoływaniu do życia na scenie postaci takich jak Dean Martin czy Brigitte Bardot, oglądają setki zdjęć, by uzyskać jak największe podobieństwo, ale inspiracją bywa też ulica. Okazuje się, że wrocławianie mogą czasem doszukać się podobieństw do samych siebie w bohaterach spektakli:

 fot. z albumu "Fryzjerki z Operetki" - Magdalena Oleksiak i Agnieszka Jasiniecka

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować