Oskar marzy o Julii. Agata Kucińska przy Sobotniej Kawie

Anna Fluder | Utworzono: 16.10.2018, 12:08 | Zmodyfikowano: 16.10.2018, 12:08
A|A|A

Wrocławska aktorka, lalkarka, reżyserka, ale również pedagog.  Agata Kucińska to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Już na drugim roku studiów zaczęła grać w spektaklach niezależnego Teatru Ad Spectatores, gdzie wzięła udział w ponad 20 premierach i wyreżyserowała znakomity spektakl "Żywoty świętych osiedlowych" na podstawie książki Lidii Amejko. Dziś jest etatową aktorką Wrocławskiego Teatru Lalek, a jako pedagog uczy rzemiosła przyszłych lalkarzy w Akademii Sztuk Teatralnych Filia we Wrocławiu.

Gościnnie pojawiła się na scenie w Teatrze Muzycznym Capitol i rolą Oskara Matzeratha w spektaklu "Blaszany bębenek" w reżyserii Wojciecha Kościelniaka zachwyciła publiczność i krytyków. Zaproponowana reżyserowi przez lalkarkę tintamareska doskonale wpisała się w musical, którego głównym bohaterem jest chłopiec o wzroście 94 cm. Spektakl trwający ponad trzy godziny Agata prawie w całości zagrała na kolanach. O tym, jakie to wyzwanie być Oskarem, opowiadała przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM:Głupiałam na egzaminach do PWST - wspomina Agata i przyznaje, że marzyła o teatrze, ale lalki pokochała dopiero, gdy je poznała:Na stałe związana z Wrocławskim Teatrem Lalek i jest tam do zobaczenia m.in. w spektaklu YEMAYA KRÓLOWA MÓRZ w reżyserii Martyny Majewskiej. W tym spektaklu także wciela się w postać chłopca:fot. Wrocławski Teatr Lalek

Rolę  Oskara Matzeratha w "Blaszanym bębenku", na podstawie książki Güntera Grassa , Agata Kucińska dzieli z Katarzyną Pietruską. Obie aktorki, zamiennie, do zobaczenia w najnowszej musicalowej propozycji Teatru Muzycznego Capitol.

REKLAMA

To może Cię zainteresować