Katarzyny Kostołowskiej "Czterdzieści minus" na Półce z Książkami

Iwona Diakowska, BT | Utworzono: 02.04.2019, 13:43 | Zmodyfikowano: 02.04.2019, 13:43
A|A|A

Okładka książki

Katarzyna Kostołowska

Prawniczka, redaktorka i właścicielka Loli, buldoga francuskiego. Interesuje się popkulturą, modą, polityką. Namiętnie ogląda seriale kryminalne.

Współautorka Kultowego Wrocławia – przewodnika po wyjątkowym według niej mieście, w którym mieszka od dziecka i które codziennie czymś ją zachwyca.

Od wielu lat publikuje opowiadania w czasopismach dla kobiet. Czterdzieści minus to jej powieściowy debiut. Inspiracją do pełnej humoru oraz wzruszeń książki są historie kobiet potwierdzające, że nawet w najciemniejszym tunelu zawsze w końcu pojawia się światełko. Posłuchajcie, jak autorka opowiadała  o tej babskiej  przyjaźni w cyklu Półka z Książkami w Radiu RAM:

Anita to właścicielka upadającej czekoladziarni. Magda właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży i że zdradza ją mąż. Aśka, rozchwytywana przez klientów stylistka, dusi się w nieudanym małżeństwie. Karola wciąż trafia na nieodpowiednich facetów, którzy zostawiają ją ze złamanym sercem.

Wszystkie dziewczyny są przed czterdziestką – łączą je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. I miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów oraz zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości.

REKLAMA

To może Cię zainteresować