Indonezja: od Bali po Flores

Jan Pelczar | Utworzono: 30.03.2019, 08:29 | Zmodyfikowano: 30.03.2019, 08:29
A|A|A

Oprócz wysp Indonezji Agnieszka Olejnik i Tomasz Jukin odwiedzili też m.in. Tajlandię, Wietnam, Malezję, Koreę Południową, Indie i Sri Lankę. O części z nich nam opowiedzieli. Tak jak tydzień temu o kociej wyprawie przez Japonię. Tym razem zaczęliśmy na Bali. 

W kontekście Jawy rozmawialiśmy nie tylko o wulkanach, ale i o konsekwencjach kataklizmów dla mieszkańców i turystów. Czy po informacjach o trzęsieniach ziemi odwoływać wyjazdy, czy lepiej nie? 

Na Sulawesi Agnieszka i Tomasz wzięli udział w lokalnych ceremoniach pogrzebowych. To zderzenie z zupełnie inną, opisywaną już przez wielu gości Podróży z Radiem RAM, tradycją.

Komodo i Flores to miejsca spotkania z waranami i niezwykłymi jeziorami w kraterze wulkanu Keli Mutu. Warany mogą wystraszyć, a wrażenia z wejścia na Keli Mutu mogą być za każdym razem inne. 

Poza Indonezją Agnieszka i Tomasz rozkochali się w Sri Lance. Planują też powrót do Indii, tam najlepiej poznali do tej pory Keralę. 

 

Spośród krajów Azji Południowo-Wschodniej goście Podróży z Radiem RAM najlepiej wspominają Wietnam. Za najbardziej zmienioną przez ruch turystyczny uważają Tajlandię.

Po dwóch sobotach spędzonych w Azji Podróże z Radiem RAM wracają do wspinaczki. Naszym kolejnym przewodnikiem będzie Paweł Janczarski, który chce sięgnąć po Koronę Ziemi. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować