Tropem kotów po Japonii

Jan Pelczar | Utworzono: 23.03.2019, 09:11 | Zmodyfikowano: 23.03.2019, 09:11
A|A|A

Opowieścią o swej pierwszej dalekiej wyprawie Agnieszka Olejnik i Tomasz Jukin udowadniają, że warto próbować. W loterii karmy dla kotów wzięli udział bez przekonania, niemal nie zgubili paragonu, opierali się przed odebraniem telefonu z informacją o wygranej, a jednak udało się. Zwyciężyli i pojechali na wycieczkę do Japonii. Tylko kota musieli zostawić. 

Podróż śladami kotów po Japonii to nie tylko miejsca, ale i wydarzenia. Agnieszka i Tomasz wzięli udział w święcie kotów. 

Jednym z ważniejszych punktów programu był nocleg u buddyjskich mnichów w tradycyjnie urządzonym gościńcu. Przewodnicy Podróży z Radiem RAM podzielili się też swoimi wrażeniami z japońskich łaźni i opowiadali o lokalnym jedzeniu.

W trakcie podróży po Japonii Agnieszka i Tomasz trafili na miejsce, które mogłoby zainspirować samego Wesa Andersona. Na wyspę kotów.

Oprócz miejsc związanych z tradycją i rytuałami, goście Podróży znaleźli w Japonii czas na spotkanie z ultranowoczesną twarzą kraju. Zdobycze japońskiej techniki podziwiali m.in. w restauracji robotów. 

Japonia zainspirowała dalsze podróże Agnieszki i Tomasza po Azji. Zdobyta w konkursie wycieczka była zaledwie początkiem.

O Bali i kolejnych azjatyckich wyprawach posłuchamy w kolejnych Podróżach z Radiem RAM - za tydzień, w sobotę po 10:30. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować