Od Matsuri do Mecha - Japonia tradycyjna i nowoczesna

Jan Pelczar | Utworzono: 07.04.2018, 10:24 | Zmodyfikowano: 07.04.2018, 10:24
A|A|A

Japonia ma tak bogatą kulturę i tradycję, jest tak gęsto zaludniona i ma tak rozbudowaną ofertę turystyczną, że trzeba się dobrze zastanowić, co trzeba wybrać. Daniel Kałuża jako przewodnik ma nam podpowiedzieć, na co warto się zdecydować. Daniel był już w 103 krajach świata, ale Japonia wciąż pozostaje jego numerem jeden. 

Pierwszym przystankiem jest Tokio. Zanurzamy się w świecie najtłumniej zaludnionych stacji kolejowych i nowości technologicznych. Odpoczywamy pod pomnikiem Hachiko. 

Z Tokio jedziemy do ukochanego miasta Daniela - Kioto. To dla niego raj na Ziemi, najwspanialsze miejsce na świecie. Dla turystów potężne wyzwanie - w jednym mieście samych obiektów Dziedzictwa UNESCO jest aż siedemnaście!

 

Jaką porę roku wybrać, by odwiedzić Japonię? Porę kwitnienia wiśni. Hanami to spektakl, który podziwać można w całym kraju i wszędzie wygląda efektownie. 

Dzięki Shinkasenom podróże po Japonii nabierają tempa. Można też podwójnie oszczędzić - na biletach za przejazdy i na noclegach - i wybrać nocne kursy autobusowe. Po Kioto czas na Hiroszimę, Osakę i okolice.

Gdzie w Japonii można zwolnić tempo? Daniel proponuje wyspę Shikoku i podziwianie Fuji. Chociaż wokół jednej z najpiękniejszych gór świata można zbłądzić w niepokojąco mroczne rejony. 

Polski turysta ze szczególnym sentymentem będzie zwiedzał Sapporo. Miłośnik zieleni znajdzie coś dla siebie w Sendai. Ważnym punktem na historycznej mapie Japonii jest jej najmłodsza wyspa - Okinawa.

Z Japonii wracamy jeszcze do Europy, by dowiedzieć się dlaczego 103. krajem świata odwiedzonym przez Daniela stała się Andora. Do księstwa między leżącego między Hiszpanią a Francją najłatwiej dostać się z Tuluzy. 

W kolejnych Podróżach z Radiem RAM inna rekordzistka - Agnieszka Kicun, która zwiedziła już 55 krajów świata. Mieszkałą w Uzbekistanie, na Zanzibarze, w Sudanie Południowym i Meksyku. Podróżowała dookoła świata i pracowała na misjach humanitarnych. W sobotnie przedpołudnie spojrzymy na inne części świata z jej perspektywy. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować