EABS zagra we Wrocławiu – już 26 października w cyklu Let’s Play in Centennial Hall

RAM | Utworzono: 17.10.2018, 10:31 | Zmodyfikowano: 17.10.2018, 10:31
A|A|A


Jeden z najbardziej znanych młodych polskich zespołów jazzowych – EABS – zagra 26 października we Wrocławskim Centrum Kongresowym w ramach cyklu Let’s Play In Centennial Hall.

Wrocławski septet jazzowy EABS powstał w 2011 roku i od tamtej pory jest doceniany przez krytyków i publiczność za swoje nowatorskie aranżacje, łączenie jazzu z innymi nurtami muzycznymi i udane koncertowe improwizacje.

EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się równocześnie wielu brzmieniowym schematom i prezentując zupełnie nowe podejście, przeciwstawiając się utartym muzycznym standardom. Zespół jest odpowiedzią na powiew wiatru płynącego z Los Angeles przez Londyn nad samą Odrę. Do Wrocławia.

W 2017 r. zespół wydał swoją debiutancką płytę „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)”, w całości poświęconą twórczości legendy polskiego jazzu — Krzysztofowi Komedzie. Tego wybitnego kompozytora nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego twórczość do dnia dzisiejszego inspiruje młodych muzyków, czego najlepszym przykładem jest i ten album. Okres „post-komedowski” zaowocował wieloma hołdami dla artysty w postaci najrozmaitszych krążków, na których wielokrotnie zinterpretowano najsłynniejsze utwory legendarnego jazzmana. „Repetitions” to analiza twórczości artysty z lat 1962-1967. To powtórka Komedy mniej znanego, a zarazem dogłębniej zbadanego.

Skład zespołu:
Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego — gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka

26 października muzycy EABS zaprezentują materiał znany z płyty „Repetitions”, jednak fani spodziewać się mogą także typowych dla zespołu improwizacji scenicznych.
Przed EABS zaprezentuje się jeszcze jeden wrocławski zespół – Fox in the Box. To niezwykle ciekawy, eklektyczny duet muzyczny tworzony przez Gabrielę Cybuch i Adama Komorowskiego.
Let’s Play In Centennial Hall to autorski cykl koncertów muzyki alternatywnej i elektronicznej, które odbywają się w przestrzeniach Hali Stulecia i Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Let’s Play promuje zarówno znane i lubiane zespoły z Polski i zagranicy, ale też rodzime debiutujące formacje. W sezonie 2018 mogliśmy już zobaczyć koncerty poznańskiego składu Snowman, młodego wrocławskiego zespołu Humble Buzz, a także występ założonego w Łodzi zespołu KAMP!, który we Wrocławiu rozpoczął trasę promującą swoją nową płytę „DARE”.

 
EABS
26 października 2018 r., godz. 20:00
Wrocławskie Centrum Kongresowe
Wydarzenie na Facebooku


Bilety do nabycia w serwisie eBilet oraz przed wejściem na koncert w kasie

REKLAMA

To może Cię zainteresować