Broad Peak i en2ak w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciek Szabatowski | Utworzono: 02.10.2018, 20:06 | Zmodyfikowano: 02.10.2018, 20:06
A|A|A

Broad Peak (kadr z klipu Dzikie Palmy)

"Zimowe morze", pod takim tytułem Patrycja i Michał wydali 21 września swoje debiutanckie dzieło. Płytę, która tych z Was, którzy zapamiętali Dj Patrisię podczas żywiołowych, momentami wręcz teatralnych występów formacji Oszibarack, może mocno zaskoczyć.  

Oszczędność formy i poczucie wniknięcia w świat  bardzo intymnych, osobistych narracji - to dwie główne emocje, które towarzyszyły mi podczas słuchania pierwszych singli duetu Broad Peak w ostatnich miesiącach.
Od ich muzyki bije wręcz tęsknotą za wciśnięciem pauzy wszelkim technologiom, pogoniom za codziennością i niespokojnym czasom.  Nie od dziś wiadomo, że  zarówno Michałowi jak i Patrycji bardzo blisko jest zarówno fizycznie, jak i mentalnie do rzeki.  Była wokalistka Girl & Nervous Guy, Husky czy Oszibarack mieszka od lat na łodzi cumowanej  w portach, na przystaniach w różnych rejonach naszego miasta.  Dla Patrycji kontakt z wodą,  porannymi refleksami na suficie koi, czy nieco mniej stabilnym podłożem to można rzec codzienność.
Michał zapuszcza się jeszcze dalej, z biegiem Odry. Natura dała mu siebie nie tylko w formie gitar, które swego czasu tworzył wspólnie z kolegą lutnikiem z drzew  rosnących u brzegów naszej naczelnej rzeki.  To właśnie rzeka  jest najczęściej źródłem jego inspiracji, a miejsca nad nią położone stają się terenami dźwiękowych łowów na odgłosy fauny i flory (field recording), które Zygmunt potrafi przekuć nierzadko w oblane ambientalnym brzmieniem kompozycje.  Czy wspomniana podwójna bliskość rzeki przekłada się faktycznie na ich brzmienie? Sprawdzaliśmy wspólnie w pierwszą październikową środę. Odsłuch audycji znajdziecie u dołu strony.

Po 19:00 postawiliśmy na brzmienia dj-skie. Moim gościem była doskonale znana postać wrocławskiej sceny klubowej  - Michał Sosnowski, znany szerzej jako en2ak.

Michał to pochodzący z Wrocławia DJ i producent., to także absolwent Red Bull Music Academy oraz połówka prężnie swego czasu działającego duetu Przaśnik, w ramach którego wspólnie z Bontonem zrealizował trzy entuzjastycznie przyjetę winylowe wydawnictwa. 
Obaj wrocławianiie mieli okazję realizować takich artystów, jak Kixnare, Dreadsquad, Igora Boxxa, czy Mr. Confuse.Na bitach en2aka nawijali m.in. VNM, Hades i Kaen, a on sam  wydał cztery albumy, które ukazały się nakładem słynnej oficyny U Know Me Records
Z Michałem porozmawialiśmy na temat jego nowej, nadchodzącej płyty,  do nagrania której ten wrocławski dj i producent zaprosił m.in.  Marka Pędziwiatra, Rasa, Paulinę Przybysz  oraz MAPĘ

Oto kilka słów od naszego gościa:

"Hej, jakiś czas temu rozpocząłem prace nad kolejnym albumem; koncept był taki żeby nagrać płytę wyłącznie z piosenkami, co dla mnie było pewnego rodzaju nowością, ale również dającym ogromną satysfakcję wyzwaniem. W ciągu roku, w zupełnie niespiesznym tempie zrealizowałem warstwę muzyczną; w ciągu kolejnego nagrywały się wokale; powoli, bez spiny i w koleżeńskiej atmosferze. Tak właśnie powstała płyta „Wstałem za wcześnie, nadal jestem pijany”(...).

REKLAMA

To może Cię zainteresować