Muzyka klubu kontra dźwięki ciszy w Muzycznym Wrocławiu [POSŁUCHAJ]

Maciej Szabatowski | Utworzono: 14.03.2018, 11:58 | Zmodyfikowano: 14.03.2018, 11:58
A|A|A

fot. Women For Hire

Bracia Mateusz i Krzysztof Malartowie oraz Zosia Wypychowska z wrocławskiej formacji  Women For Hire odwiedzili nasze studio, by pochwalić się zapisem występu na żywo podczas festiwalu filmowego Nowe Horyzonty. Ich najnowszy singiel "The Return" zabrzmiał w Muzycznym Wrocławiu w wersji live.  Czy ten utwór to także zwiastun nowej płyty?  Sprawdźcie w naszym odtwarzaczu u dołu strony.
Michał Zygmunt to człowiek, który nadodrzańskie klimaty zna na wylot i czyni je jednym z głównych filarów brzmieniowych swoich muzycznych kreacji. To on także swego czasu stworzył serię wyjątkowych instrumentów, do których budowy użył wspólnie z kolegą lutnikiem wyłącznie drzew rosnących nad Odrą. Na co dzień Zygmunta można zobaczyć na jego profilu facebookowym, dzielnie dzierżącego mikrofon w dłoni pośród zakamarków najdzikszej, nie podbitej jeszcze do końca przez nas (na całe szczęście!)  części przyrody - zarówno na lądzie jak i na wodzie. Dlaczego zaprosiłem dziś Michała ponownie do studia?  W sukurs przyjdzie wiadomość od samego bohatera:

"Chciałbym przedstawić Wam mój nowy album, ROSA to muzyka zimy, wiatru i ciszy z rzeką w roli głównej. Część nagrań powstawała w trakcie moich wędrówek, w nadrzecznych plenerach, cześć w moim studio z widokiem na rzekę. W muzyce dominuje niespieszne tempo płynącej wody, pobrzmiewają odgłosy natury, mgieł, wschodów i zachodów słońca. ROSA to kontemplacja archipelagu nadodrzańskich miasteczek, pejzaży, końców świata, które okazują się początkiem nowego, nieznanego - swoistego Interioru."Jeśli chcecie, dosłownie i w przenośni, odpłynąć i zrelaksować się przy dźwiękach znad Odry, włączcie poniżej ostatni odcinek Muzycznego Wrocławia.W programie dowiecie się także, który wrocławski zespół wystąpi w ostatni czwartek miesiąca na scenie RAM Session. 
Zapraszam!

Maciek Szabatowski

REKLAMA

To może Cię zainteresować