Szaleństwo koncertowych zaproszeń w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 26.09.2018, 13:05 | Zmodyfikowano: 26.09.2018, 13:05
A|A|A

Na początek parę słów na temat cyklu Eklektik Session, w tym roku stojącego pod hasłem "Manual". 

Niebanalne lokalizacje, nietuzinkowe połączenia dziedzin kultury i sztuki oraz międzynarodowe kolaboracje artystyczne to wyznaczniki platformy Eklektik Session. Motywem przewodnim ubiegłorocznej edycji była architektura, a wydarzenia festiwalu odbyły się w miejscach kształtujących przestrzeń i historię Wrocławia. Podczas tegorocznej odsłony Eklektik Session muzycy wejdą m.in. w interakcje z twórczością wrocławskich artystów malarzy. Sztuka odegra tu szczególną rolę. Podczas tegorocznej edycji  wystąpi m.in. Paris Monster, duet z Nowego Jorku z charyzmatycznym Joshem Dionem. Szczegóły programu Eklektik Session zdradził nam w ostatni środowy wieczór Radek Bond Bednarz - dyrektor artystyczny tego cyklu. 

Posłuchaj całości rozmowy, także z pozostałymi gośćmi wieczoru.

BUILDING INSTRUMENT  5.10  pt. , 20:00
[Akademia Sztuk Pięknych, pl. Polski 3/4]

PARIS MONSTER (Josh Dion) 5.10 pt. , 22:00
[Klubogaleria Surowiec, ul. Ruska 46A]
XJAZZ Berlin: Studnitzky & Ätna  6.10  sb, 19:00
[Centrum Technologii Audiowizualnychul. Wystawowa 1]


NILS PETTER MOLVAER/EKLEKTIK ORCHESTRA 7.10 sb, 19:00
[Centrum Technologii Audiowizualnych, ul. Wystawowa 1]
Skoro mowa o Nowym Jorku: godzinę później do studia Muzycznego Wrocławia zaprosiliśmy Radka Chudzio z agencji Fource - organizatora wrocławskiego koncertu amerykańskiej formacji Son Lux. Była okazja opowiedzieć o atrakcjach czekających na wrocławską publiczność w czwartkowy wieczór. Przypomnijmy, że koncert ten odbywa się pod naszym patronatem. 
Od paru sezonów wrocławska Hala Stulecia robi wiele, by w swoich wnętrzach przybliżać wrocławskiej publiczności szeroką pojętą czołówkę artystów młodej polskiej sceny. W nowym sezonie, w ramach cyklu Let's Play przy Wystawowej,  z muzyką ze świeżo wydanego albumu pojawi się m.in. łódzko-wrocławska formacja KAMP!. Szczegóły jesienno-zimowej rozpiski koncertowej Let's Play zaprezentowały Wam Paula Matuszak i Ola StaszczakPlan koncertów Let's Play prezentuje się następująco:

KAMP!  05.10 pt.
EABS  26.10 pt.BOKKA  16.11 pt.
Polecam!
Maciek Szabatowski "Muzyczny Wrocław"

REKLAMA

To może Cię zainteresować