Son Lux - nowojorski pop-eksperymentator pierwszy raz na koncercie we Wrocławiu

Maciej Szabatowski, na podstawie mat. prasowych | Utworzono: 11.07.2018, 15:23 | Zmodyfikowano: 11.07.2018, 15:23
A|A|A

Son Lux (fot. materiały promocyjne organizatora)

Son Lux to twórca hitów takich, jak „Easy”, „Lost It To Trying”, czy „You Don’t Know Me”. Artysta przyjedzie do Polski promować swój najnowszy, piąty album „Brighter Wounds”. Ryan Lott wraz z Rafiqiem Bhatią i Ianem Changiem wystąpią we Wrocławiu 27 września.

Son Lux solową działalność rozpoczął w 2008 roku płytą „At War with Walls & Mazes. Jego twórczość od początku opierała się na brzmieniach elektronicznych, które ujęte w popowe struktury brzmiały dzięki temu zestawieniu, o dziwo, tyle samo eksperymentalnie, co przystępnie.Po wydanych w 2011 „We Are Rising” i w 2013 „Lanterns” Lott wykształcił autorskie podejście, pozszerzając jednocześnie listę artystów, z którymi na bieżąco pracował. W rezultacie, jego twórczością zainteresowało się wiele gwiazd spod znaku muzyki pop.  Część z nich, czując potencjał twórczości Lotta, włączyła fragmenty utworów Son Lux do swoich prac, podczas gdy Nowozelandka Lorde  nagrała nawet własną interpretację piosenki „Easy”, którą wykonywała podczas tras koncertowych.

Po ukazaniu się czwartej płyty długogrającej Lott zaprosił do współpracy dwóch nowojorczyków: gitarzystę Rafiqa Bhatia i perkusistę Iana Changa. W takim oto składzie zespół nagrywa muzykę z pogranicza elektronicznego popu, soulu (vide emocjonalny, wręcz teatralny wokal Lotta) i muzyki eksperymentalnej. 
Całość przedsięwzięcia nabrała także znacząco rozmachu, zarówno od strony realizacyjnej jak i koncertowej.Piąty album „Brighter Wounds” jest jednym z najbardziej przystępnych dla słuchaczy. W trakcie powstawania płyty Lott został ojcem, a jego najlepszy przyjaciel zmarł na raka. Dni początku były także dniami końca. Piosenki na płycie oddają te emocje.Długa jest także lista artystów, z jakimi Ryan Lott współpracował na przestrzeni ostatnich lat,  są wśród nich Woodkid, Moses Sumney, Antlers, czy My Brightest Diamond. Ponadto muzyka Son Lux pojawiała się w wielu filmachm, na przykład „Zniknięcie Eleanor Rigby”, czy „Papierowe Miasta”.Son Lux
27 września 2018
Centrum Koncertowe A2, ul. Góralska 5 we Wrocławiu

Koncert pod patronatem Radia RAM

FB wydarzenia TUTAJ [LINK}

REKLAMA

To może Cię zainteresować